Pasaules labāko universitāšu sarakstā iekļuvušas trīs Latvijas universitātes

students

Starptautiskā pasaules universitāšu reitingā “QS World University Rankings 2021” iekļuvušas trīs Latvijas universitātes – Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU).

No Latvijas universitātēm augstākā pozīcija ir RTU, kura ieņem 701. -750. vietu, savukārt RSU un LU dala 801.-1000.vietu.

Pirmās četras reitinga pozīcijas ieņem universitātes no ASV, attiecīgi pirmo vietu ieņem Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, otro – Stenfordas universitāte, trešo – Hārvardas universitāte un ceturto – Kalifornijas Tehnoloģiskais institūts.

Kopumā šogad reitingā tika iekļautas 1002 universitātes no 93 valstīm.

Visaugstāk reitingā novērtēts RTU ārvalstu studentu īpatsvars, turklāt šajā rādītājā universitāte savu pozīciju uzlabojusi par 66 vietām, sasniedzot 371.vietu pasaules mērogā.

RTU izvērtēta dažādos reitingos un ar dažādām metodoloģijas metodēm un atzīta par labāko universitāti Latvijā – to apliecinot gan 9.jūnijā publicētais “U-Multirank”, gan aprīlī klajā nākušais “Times Higher Education Impact”, kurā RTU ierindota starp 200 labākajām pasaules universitātēm.

Arī “QS Stars” reitingā RTU ir novērtēta ar piecām zvaigznēm, kas ir augstākais vērtējums.

“RTU sasniegums “QS World University Rankings 2021″ vēlreiz apliecina, ka esam nacionālie līderi. Protams, RTU nav Tartu Universitātes panākumi, bet, ņemot vērā mums pieejamo finansējumu, rezultāti ir pat ļoti labi, jo mūsu aprēķini liecina, ka, virzoties uz starptautiski atzītu izcilību, no visām Latvijas augstskolām tieši RTU ir visaugstākā atdeve, ņemot vērā budžeta iespējas,” pārliecināts RTU administratīvais direktors un Kvalitātes un ilgtspējas nodaļas vadītājs Juris Iljins .

Vienlaikus RTU norādīja, ka tā savu sniegumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir uzlabojusi četros no sešiem kritērijiem – ārzemju studentu īpatsvarā, studentu un akadēmiskā personāla proporcijā, citējamībā un akadēmiskajā reputācijā.

RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa informējusi, ka jau trešo gadu pēc kārtas RSU ir noturējusi savas pozīcijas 801.-1000.vietu grupā, tomēr neskatoties uz nemainīgo vietu kopējā reitinga sarakstā, saskaņā ar reitinga datiem, RSU ik gadu ir spējusi uzlabot savu sniegumu.

Visaugstāk novērtēta RSU spēja piesaistīt ārvalstu studentus. Tas ir viens no sešiem universitāti raksturojošiem “QS World University Rankings” rādītājiem. Ārvalstu studentu īpatsvara rādītājs RSU ir tādā līmenī, kas šajā individuālajā kategorijā ļāvis sasniegt 168.vietu pasaules mērogā, pauda RSU pārstāve.

Tāpat snieguma rādītāji pieauguši arī ārvalstu akadēmiskā personāla īpatsvara pieauguma un darba devēju reputācijas novērtējumā.

“QS World University Rankings” ir pazīstamākais no augstākās izglītības nozares kompānijas “QS” reitingiem globālā mērogā, kurā ik gadu tiek iekļautas pasaules labākās universitātes.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Foto: Pixabay

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zoja
Zoja

Trīs jau ir un atzītas pasaules telpā par universitātēm. Pārējās skolas jau citās grupās – par zaļo pieejamību, studentu muktspēju un migrēšanu, ietekmi uz apkārtējo kolhozu fermu izsklaukumiem… Dzīve jau tāda, ka šajās 3 ir jēga mācīties, ja vejag arī zināšanas … ne tikai diplomu

Bullis
Bullis

EZ for RTU