Par ko vēsta sieviešu erotiskie sapņi?

erotiskie sapņi

Par ko vēsta sieviešu erotiskie sapņi, skaidro seksa eksperte Rita Lasmane.

Kā jums droši vien būs gadījies novērot, vīrieši savas seksuālās vēlmes vairāk vai mazāk realizē. Ja ne laulības gultā, tad ārpus tās. Sievietes savukārt nereti bīstas ne tikai realizēt, bet pat domāt par tiem. Lai arī seksuālās fantāzijas tiek apspiestas un noglabātas dziļi zemapziņā, tās tik un tā dod par sevi zināt sapņu veidā. Lieki būtu atgādināt, ka sapņi ir mūsu reālās dzīves un nodomu atspoguļojums fantāziju līmenī.

Protams, katram indivīdam erotiskie sapņi mēdz būt atšķirīgi, bet tomēr tie ir sagrupējami piecās lielās grupās. Psihologi iesaka pievērst uzmanību šīm fantāzijām, lai reālajā dzīvē varētu izdarīt korekcijas savā pasaules uztverē un no tās izrietošā uzvedības modelī.

 

Izvarošana

Sieviete, kas fantazē, ka ir varmācības upure, tiek asociēta ar mazohisti. Bet izrādās, ka dziļākā motivācija būt izvarotai ir neapzināta savas seksualitātes un seksuālu kontaktu ar pretējo dzimumu noliegšana. Sieviete pat nevar iedomāties, ka varētu izrādīt seksuālu ieinteresētību, tāpēc viņa sapņos redz, ka tiek izvarota. Nereti neapzināti reālajā dzīvē arī meklē iespēju būt izvarotai, jo neredz veidu, kā citādi tikt pie fiziskas tuvības ar vīrieti un citas tuvināšanās iespējas viņa uzskata par netikumīgām. Psiholoģiskā literatūrā ir aprakstīti gadījumi, kuros precētas sievietes tiecas būt izvarotas, jo nesaņem vēlamo seksuālo apmierinājumu no vīra.

 

Sekss ar lielu dzīvnieku

Ja sieviete sapnī redz, ka stājusies intīmā kontaktā ar lielu dzīvnieku, tas nenozīmē, ka viņai piemīt zoofīliskas tieksmes. Tamlīdzīga fantāzija liecina par neapzinātām grūtībām komunikācijā ar vīriešiem, turklāt šīs grūtības rodas jau pirms seksuālām attiecībām. Iespējams, sieviete izjūt bailes no visiem vīriešiem bez izņēmuma. Šo baiļu iemesli var būt visdažādākie: bērnībā pārdzīvotas traumas, neveiksmīgi veidotas attiecības, valdonīgs, emocionāli vēss tēvs vai, tieši pretēji, ģimene, kurā nav bijis vīrietis, bet tikai sievietes. Bailes traucē sievietei veidot attiecības, uztvert vīrieti kā partneri un šīs pašas bailes sapņos vīrieti pārvērš par kaut ko lielu, nepazīstamu un mežonīgu – lielu dzīvnieku.

 

Sekss ar priekšnieku

Vēlme fiziski satuvināties ar savu priekšnieku rodas sievietēm, kurām piemīt augstas ambīcijas un pragmatiska dzīves uztvere. Valda stereotips, ka sekss ar bosu sniedz iespēju virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, izaugsmi un materiālu labumu. Kaut gan gadās arī tādi priekšnieki, kas ignorē šo stereotipu. Lai vai kā, tamlīdzīgas fantāzijas iemesls ir sievietes vēlme būt ievērotai un ietekmīgai.

 

Sekss ar slavenību

Daudzas sievietes, kas erotiskos sapņos redz sevi kopā ar kādu slavenību, vienkārši vēlas paaugstināt savu pašnovērtējumu. Ļoti jaunas sievietes bieži vien izjūt seksuālu tieksmi pēc slaveniem aktieriem, dziedātājiem vai sportistiem, vēl nemaz nedomājot par savu statusu pieaugušo sabiedrībā. Vienkārši meitenēm pienācis laiks mīlēt, bet viņām ir pārāk niecīga pieredze un tāpēc viņas izvēlas „vērtīgākos tēviņus”, kurus sabiedrība viennozīmīgi atzinusi par ievērojamiem. Kaimiņu puisis nešķiet uzmanības vērts, labāk vērst savu seksuālo enerģiju uz neaizsniedzamu objektu. Bet ja pieaugusi sieviete joprojām sapņo par slavenībām, tad visdrīzāk viņa noniecina savas prasmes dzīvē ko sasniegt un savu nozīmību, lai arī fantāziju līmenī pūlas apliecināties, nosapņojot intīmu tuvību ar vietējo seksa simbolu.

 

Sekss ar svešinieku

Šī ir visai izplatīta fantāzija un pielīdzināma „gadījuma ceļabiedra efektam”. Cilvēkam, kuru sastopam vienu reizi dzīvē, labi zinot, ka nekad vairs nesatiksim, spējam izstāstīt par sevi visu, arī to, ko nekad nevienam neatklātu. Līdzīgi ir sapnī par seksu ar svešinieku. Sieviete nebūt nav piedzīvojumu meklētāja, drīzāk viņa ir apspiedusi savu seksualitāti un visu laiku baidījusies gultā izdarīt ko tādu, kas varētu viņu sakompromitēt, proti, pieņem tikai vispārpieņemtas lietas. Parasti „misionāru” pozu un tikai. Tāpēc sapņos par svešinieku viņa atļaujas veikt pašas prātam neaptveramus seksa varoņdarbus.

Dažām sievietēm ir tikai erotiskie sapņi, viņas pārdzīvo un noslēpj dziļi zemapziņā savas emocijas un fantāzijas. Savukārt citas ne tikai sapņo, bet arī cenšas nosapņoto realizēt dzīvē, tāpēc mēs laiku pa laikam sastopam sievietes, kas izmanās būt izvarotas, kas par karu cenu pūlas pavest savu priekšnieku, kas cenšas iepazīties un pārgulēt ar slavenībām, kas ielaižas dzimumattiecībās ar svešiniekiem. Par lieliem dzīvniekiem mēs nez vai uzzināsim, jo diez vai kāda par to atklāti atzīsies.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar