Oža un garša pazūd reti – kā izpaužas omikrons, skaidro infektoloģe

kakls sāp omikrons

“Saslimšanas simptomi atgādina gripu. Temperatūra ir apmēram līdz 38 grādiem. Stingri sāp kakls. Varētu pat teikt, ka cilvēki par to ļoti sūdzas un saka, ka tāda kā plēsoša sajūta. Var būt neliels klepus. Ļoti izteikts nespēks. Sāpes muskuļos un locītavās,” LTV raidījumam “Panorāma” skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna.

Viņa norāda, ka atšķirībā no citiem Covid-19 variantiem, saslimstot ar omikronu, oža un garša pazūd reti, bet atsevišķos gadījumos tas tomēr tiek novērots.

Inkubācijas periods – no inficēšanās līdz saslimšanas brīdim – ir īsāks. “Var būt līdz divām dienām, bet var būs arī īsāks laika periods. Savukārt citu var inficēt burtiski jau pēc divām stundām.”

Infektoloģe skaidro, ka arī izslimošanas laiks ir īsāks. Ja iepriekš vidēji tās bija divas nedēļas, tad tagad nedēļa. Savukārt, saslimstot ar omikronu, inficēt citus var jau pēc divām stundām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar