Nīkšana garajās rindās bojā prieku par ledus skulptūru festivālu Jelgavā

ledus skulptūras

Pasta salā Jelgavā šobrīd norisinās 19.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Lielās apmeklētāju plūsmas dēļ sestdien ledus skulptūru apskate bija apgrūtināta.

Rīkotāji ir reaģējuši uz festivāla milzīgo popularitāti, tāpēc izveidojuši papildus autostāvvietu apmeklētāju auto, kā arī biļetes var iegādāties jau iepriekš.

Tikmēr cilvēki pauž neapmierinātību, ka prieku par pasākumu krietni sabojājuši lielie cilvēku pūļi, rindas un sastrēgumi.

ledus skulptūras

“Šausmīgi, ieeja maksā 10 eiro (rindā uz pusstundu), bet skulptūras paviljonā mēs neredzējām. Jo stāvējām garā rindā aukstumā vairāk nekā stundu. Noskaņojums ir bojāts uz gadu,” – piktojas kāda apmeklētāja.

ledus skulptūras

Kāda cita neapmierinātā apmeklētāja rindā pēc biļetes stāvējusi 1,5 stundas. Viņa pauž neapmierinātību arī ar to, ka tiekot iekšā festivāla teritorijā, atkal ir jāstāv rindā. Šoreiz lai piekļūtu un apskatītu ledus figūras teltī.

ledus skulptūras

Jelgavas pašvaldība svētdienas rītā norādījusi, ka skulptūras novietotas teltīs tāpēc, ka Pasta salā valdošie vēji tas bojājot. Ierēdņi atzīst, ka sestdien, otrajā festivālā dienā, tūkstošiem cilvēku veidoja rindas ne tikai pie biļešu kasēm, bet arī pašās teltīs Pasta salā.

Šovakar Pasta sala strādās līdz pēdējam apmeklētājam, vēstīts portālā jelgava.lv. Svētdien visas dienas garumā skulptūras varēs apskatīt arī vakardienas festivāla dalībnieki, uzrādot zīmogus.

Apmeklētāji savas automašīnas aicināti novietot laukumā starp Kalnciema ceļu, Rīgas ielu un Lielupi; laukumā starp Cukura ielu, Rīgas ielu un Lielupes promenādi; Pilssalas ielā; aiz Jelgavas pils. Automašīnas var novietot arī citur pilsētā.

Ledus skulptūru ekspozīcijas apskatei gājēji no pilsētas centra var doties pāri Mītavas tiltam vai Driksas tiltam pa Pilssalas ielu uz Pasta salu, virzienā no Pārlielupes – pāri Lielupes tiltam pa Pilssalas ielu uz Pasta salu. Lai pirms ieejas Ledus skulptūru festivālā neveidotos rindas, biļetes apmeklētāji aicināti iegādāties iepriekš www.bilesuparadize.lv

Sestdien, otrajā festivālā dienā, vairāk nekā 30 000 cilvēku veidoja rindas ne tikai pie biļešu kasēm, bet arī teltīs Pasta salā. Jāatgādina, ka skulptūras novietotas teltīs, jo Pasta salā valdošie vēji tās bojā.

Organizatori atvainojas par sagādātajām neērtībām un cer uz sapratni.

2017.gada festivāla tēma ir „Karnevāls”, un Pasta salā ir skatāmas 30 mazās mākslinieku veidotās individuālās skulptūras, 15 lielās ledus komandu skulptūras, ledus bārs, sniega un foto skulptūras. 19.Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls norisinās no 10. līdz 12.februārim.

 

Svētdienas programma Jelgavas Ledus skulptūru festivālā:

11:00/ 13:30 Radošās apvienības Pasaku nams muzikālā rotaļu izrāde bērniem
12:30 Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” uzvedums bērniem “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē”
15:00 Liepājas ceļojošā cirka “Beztemata” uzvedums bērniem “Brēmenes muzikanti”
17:00 Ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi
18:00 CARNIVAL YOUTH
19:00 Ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi
20:00 Justs Sirmais
21:00 Skulptūru spīdēšana/ Uguņošana, DJ.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Izmantota portāla jelgava.lv informācija; foto Twitter

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Viktors Šadinovs
Viktors Šadinovs

Šodien bijām Jelgavā, lai redzētu ledus skulptūras. Mēs ar sievu to darām to jau daudzus gadus, arī tad, kad pasākums nenotika Pasta salā. Rindā piekasēm mes nostāvējām apmēram 15 min. Rindā uz telti, kurā atrodas lielās skulptūras, aizņēma 1 h 10 min. Es atceros iepriekšējos gadus, kad skulptūras bija jāpaslēpj teltī, lai aizkavētu to izkušanu. Šogad ir citi laika apstākļi, bet tos iepriekš nevar paredzēt. Tas, ko mēs redzējām lielajā teltī, mūsuprāt, atsver laika patēriņu, jo šogad tas bija īpaši kvalitatatīvs pasākums. Arī pasākuma organizācija pie lielās telts likās pieņemama, dozējot piekļuvi teltī. Iespējams, ka 10. un 11.februārī bija problēmas… lasīt vēl »

Andris
Andris

Jā, mēs atcerējāmies rindās uz Ermitāžas un Versaļas. Tikai tur mēs stāvēja siltajā sezonā, un nevis pie -10. Luvrā rindas nebija – viss tiek organizēts lai ieejas uz muzeju bez rindas. Stāveja rindā uz ledus skulpturas telti – man atgādināja rindu uz mauzoleju Maskavā (1985 :))), ap -20 gr.) Bet Maskavā visi stāveja godīgi ar numuriniem, lai ielauzties uz telti negaidot rindā, smalcināšanas personām, bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem, un visiem tiem, kas stāvēja godīgi rindā un nesagaidijas…Doties atkal no Rīgas otrajā dienā? – Nē, paldies! Atgrieziet naudu un patērētāju laiku!