Nespēj ietekmēt ne vakcīnas, ne medikamenti – atklāts jauns Covid-19 paveids

Tiek uzskatīts, ka jaunais Covid-19 paveids “XBB” ir lipīgāks par viesiem iepriekš zināmajiem Covid-19 apakšvariantiem, vēsta jauns.lv, atsaucoties uz “The Independent”. 

“XBB” sācis strauji izplatīties Singapūrā un, iespējams, spēj visefektīvāk apiet cilvēka imūnsistēmu. Izpētīts, ka šo Covid paveidu nespēj ietekmēt ne vakcīnas, ne esošie medikamenti. “XBB” gadījumi fiksēti arī Dānijā, Austrālijā, Japānā un vēl 14 valstīs. 

Singapūras Veselības ministrija apstiprina, ka XBB pirmo reizi tika identificēts Indijā vasaras beigās. 

Tikmēr Džona Hopkinsa Veselības drošības centra sabiedrības veselības eksperts Amesa Adalja uzsver, ka vakcīnas joprojām spēj aizsargāt no smagas slimības gaitas, arī šī jaunā paveida gadījumā. 

Saskaņā ar Džona Hopkinsa Koronavīrusa resursu centra datiem Singapūrā “XBB” apakšvarianta dēļ Covid saslimšanas gadījumu skaits ievērojami palielinājās no 4719 gadījumiem 10. oktobrī līdz 11 732 gadījumiem jeb vairāk nekā divas reizes nākamajā dienā.

Eksperti ir arī brīdinājuši, ka līdz novembra beigām Eiropā un Ziemeļamerikā varētu sākties jauns inficēšanās vilnis, ko izraisīs jauni Covid apakšvarianti.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar