Nekad neizmetiet iekāpšanas karti turpat lidostā! Lūk, kāpēc

neizmetiet iekāpšanas karti

Kad esat piereģistrējušies reisam, jūs, protams, rūpīgi uzmanāt savu pasi un iekāpšanas karti. Taču kur jūs liekat iekāpšanas karti pēc tam, kad jau esat lidmašīnā?

Daudziem cilvēkiem ir paradums uzņemt „selfijus”, lepni turot rokā lidmašīnas biļeti, lai palielītos ar ārzemju ceļojumu sociālajos tīklos. Citi turpretī savu iekāpšanas karti nevērīgi iemet atkritumu urnā uzreiz pēc tam, līdzko tā vairs nav vajadzīga.

Gan vieni, gan otri pieļauj pamatīgu kļūdu, kas var izraisīt traģiskas sekas.

Iekāpšanas talons pēc izskata ir vien tāds nieka papīra gabaliņš, uz kura uzdrukāts lidmašīnas pasažiera vārds un uzvārds, reisa numurs, lidojuma galamērķis, sēdvietas numurs un eja, pa kuru ir jādodas uz lidmašīnu. Tāpēc daudzi, nekā ļauna nenojauzdami, savus selfijus, kurā ir labi saskatāma iekāpšanas karte, publicē sociālajā tīklā Facebook, un pēc tam „nevajadzīgo papīra gabaliņu” izmet atkritumos.

Taču vai jums ir zināms, kāpēc tā darīt nedrīkst?

ASV Tiesu medicīnas eksperts Vinstons Krons paskaidro: katram iekāpšanas talonam ir svītru kods. Tas satur lidmašīnas pasažiera personas datus: viņa vārdu un uzvārdu, dzīvesvietas adresi, e-pasta adresi, telefona numuru, reizēm pat finansiāla rakstura informāciju.

Ja svītrkodu uz jūsu nevērīgi izmestā iekāpšanas talona noskenēs hakeris, jūsu personas dati nonāks viņa īpašumā. Kādas tam var būt sekas, skaidrs ir ikvienam.

Un tagad iztēlojieties šādu situāciju: priecīgs par ilgi gaidīto ārzemju ceļojumu, jūs pirms pacelšanās gaisā, fotogrāfijas ar savu pārlaimīgo ģīmi un iekāpšanas talonu publicējiet Facebook un aizlidojiet. Zaglis ierauga jūsu sociālajā tīklā publicēto fotogrāfiju un priekā palecas – jūs veselu nedēļu nebūsiet mājās. Noskanējot svītrkodu (neuztraucieties, īstam hakerim tas ir tīrais sīkums!), kramplauzis uzzina jūsu mājas adresi, ņem lielu somu un dodas „apciemot” jūsu mājokli.

Vai vēl trakāk: iekāpšanas talonu atrod kāds negodīgs lidostas darbinieks, kas bez problēmām var piekļūt jūsu personas datiem un nodot šo informāciju zagļiem (ja pats ir par smalku, lai ķēpātos ar tādiem „darbiem” kā dzīvokļa aptīrīšana). Vai iztukšo jūsu bankas kontu, ja iekāpšanas talonā norādīta arī finansiāla rakstura informācija.

Tāpēc pārliecinieties, vai esat saglabājis iekāpšanas karti līdz pašām ceļojuma beigām. Pēc tam saplēsiet to sīkos gabaliņos vai, vēl labāk, sadedziniet. Apēst gluži nevajadzētu – tas var radīt gremošanas problēmas.

Un, bez šaubām, nekad nefotografējiet iekāpšanas karti!

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sviests
sviests

taču visi tie, kas izmanto endomondo priekš skriešanas un citas aplikācijas jau vien ar GPS palīdzību precīzi parāda, kur viņi dzīvo. pat nav jābūt hakerim, vienkārši jāieiet facebukā un jāaplūko profils…

bregs
bregs

Pirmkārt, apšaubāma informācija…
Otrkārt, ja tā tiešām ir, tad kāda mārrutka pēc tajā svītrkodā ir vajadzība iekļaut šos personas datus – būtībā tā ir parasta biļete…

Zane
Zane

Treškārt, nevajag svītru kodu, lai atrastu personas mājokļa adresi, pietiek ar visu pārējo sociālajos tīklos publicēto info.