Miris futbola leģenda Djego Maradona

Djego Maradona

60 gadu vecumā miris Argentīnas futbola leģenda Djego Maradona, vēsta pasaules plašsaziņas līdzekļi.

Nesen 60. jubileju atzīmējušais Maradona labi pārcietis operāciju – viņam novembrī likvidēts asinsizplūdums smadzenēs, bet pacienta veselības stāvoklis vēl kādu laiku tika novērots. Maradonam bija arī jāārstē atkarība no alkohola. 

Maradonu līdzās 80 gadu vecajam Pelem uzskata par vienu no visu laiku labākajiem futbolistiem. Viņš ar izcilu sniegumu bija valstsvienības kapteinis 1986. gadā, kad Argentīna izcīnīja Pasaules kausu. 

Futbolista karjerā Maradona spēlēja arī “Barcelona” sastāvā un “Napoli”, kur divreiz kļuva par Itālijas čempionu. Nacionālajā izlasē Maradona 91 spēlē guva 34 vārtus. Četras reizes viņš piedalījās Pasaules kausa izcīņā, tostarp 1990. gadā, kad Argentīna finālā zaudēja Rietumvācijai. 

Karjeras norietā Maradonas gaitas sarežģīja atkarība no kokaīna, un 1991. gadā viņu pēc pozitīvām analīzēm diskvalificēja uz 15 mēnešiem. 1994. gadā Pasaules kausa izcīņā ASV viņu aizsūtīja mājās, kad analīzēs atklāja efedrīnu. 

Profesionāla futbolista gaitas Maradona noslēdza 1997. gadā 37 gadu vecumā Argentīnas klubā “Boca Juniors”. Argentīnas izlasē Maradona atgriezās 2008. gadā kā galvenais treneris, bet amatu pameta pēc komandas zaudējuma 2010. gada Pasaules kausa ceturtdaļfinālā Vācijai. Maradona ir vadījis arī Apvienoto Arābu Emirātu un Meksikas nacionālās izlases.

Līdzjūtību par Maradonas nāvi sociālajos medijos pauda Argentīnas Futbola federācija. 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar