Mātes stiprie vārdi: frāzes, kas bērniņu spēj izdziedēt un pasargāt

mammas stiprie vārdi

Mātes mīlestība spēj darīt brīnumus. Arī palīdzēt savam bērnam tikt galā ar jebkuru, pat vissmagāko slimību. Mamma slimajam bērnam ir kā zāles, kas stiprākas par tabletēm, pulverīšiem un mikstūrām. Tā uzskata zinoši bērnu psihiatri visā pasaulē.

Lūk, mammas stiprie vārdi – frāzes, kas palīdzēs mazulim tikt atkal uz pekām un augt laimīgam.

 

“Es aizmetu prom tavu slimību!”

Tālāk minētās frāzes nav pagrābtas no nez kurienes. Katrs vārds ir pārdomāts un pārbaudīts, un tos nedrīkst mainīt. Stipro vārdu pamatdaļa, kas sastāv no četriem blokiem, var darīt labu ikvienam bērnam, pat pašam veselīgākajam un laimīgākajam.

Mammas balss it kā kļūst par bērna iekšējo balsi. Ja mamma visu laiku dusmojas, ir kā uzvilkta stīga, nemitīgi atkārto, ka bērns nav tāds, kādu viņai gribētos, tad mazais cilvēks tādā veidā tiek ieprogrammēts neveiksmēm un slimībām. Un tieši pretēji: ja šī balss vienmēr ir labestīga, atbalstoša, sniedz vajadzīgos apstākļus laimei, veselībai, tad visi psihoemocionālie procesi normalizējas, bērns ir vesels un jūtas pasargāts.

 

Pirmais bloks

Mātes mīlestības vitamīns.

Ar šo vārdu palīdzību mamma ieskauj bērnu savā mīlestībā:
“Es tevi ļoti, ļoti stipri mīlu. Tu esi pats dārgākais un mīļākais, kas vien man ir. Tu esi daļa no manis, no manām asinīm. Es nevaru bez tevis dzīvot. Mēs ar tēti tevi ļoti, ļoti mīlam.”

 

Otrais bloks

Vērsts uz fizisko veselību.

Vieglu kaišu gadījumos šie mammas teiktie stiprie vārdi vien spēj izārstēt pat bez jebkādām zālēm:
“Tu esi stiprs, vesels, skaists bērniņš, mans puisītis (meitiņa). Tu labi ēd un tāpēc ātri audz un attīsties. Tev ir stipra un vesela sirsniņa, krūtiņas, vēderiņš. Tu viegli un skaisti kusties. Tu esi norūdīts, reti un maz slimo.”

 

Trešais bloks

Vērsts uz nervu un psihisko veselību, normālu psihisko attīstību.

“Tu esi mierīgs puisītis (meitenīte). Tev ir stipri nervi. Tu esi pacietīgs, tu esi laipns, tu esi sabiedrisks. Tu esi gudrs. Tev labi attīstās domāšana. Tu visu labi saproti un atceries. Tev vienmēr ir labs noskaņojums un tev patīk smaidīt. Tu labi guli. Tu ātri un viegli aizmiedz, tu redzi tikai labus un mīļus sapņus. Tu labi atpūties, kad guli. Tev labi un ātri attīstās runa.”

 

Ceturtais bloks 

Sakņojas tautas gudrībā.

Senos laikos mamma ņēma uz rokām slimo bērnu, piespieda sev pie krūtīm un ar savu iekšējo spēku attīrīja mazuli no nelaimes:
“Atdod man savu slimību!”
“Es paņemu un aizmetu prom tavu slimību un tavas grūtības. (Tālāk mamma nosauc konkrētas bērna problēmas).
Es paņemu un aizmetu prom tavu slikto sapni (ja bērns slikti guļ).
Es paņemu un aizmetu prom tavus sliktos sapņus.
Es paņemu un aizmetu prom tavu raudulību.
Es paņemu un aizmetu prom tavu nepatiku pret ēdienu.
(Un noslēdzošā frāze…) Es tevi ļoti, ļoti mīlu”.

Ja bērniņš ir nopietni saslimis, tad, bez šaubām, ar viņu strādās mediķi, lai izārstētu. Tādā gadījumā mammas stipro vārdu četriem pamata blokiem pievienojas arī piektais – ārstnieciskais.

Sakiet šos stipros vārdus saviem saldā miedziņā guļošajiem mazuļiem un viņi noteikti izaugs veseli, gudri un laimīgi.

 

Laiks un vieta

Labāk šo metodi pielietot tad, kad bērniņš guļ. Nešaubieties, mazulis ļoti labi atcerēsies, ko mamma naktī teikusi.

Un tā, 20 – 30 minūtes pēc tam, kad bērniņš ir aizmidzis, apsēdieties pie viņa gultiņas ar tekstu rokās un trīs reizes nolasiet katru frāzi: no sākuma domās sev, pēc tam domās – vēršoties pie bērna, pēc tam skaļi.

Dariet to katru dienu mēnesi vai divus no vietas – ilgums ir atkarīgs no bērna stāvokļa. Ne augsta temperatūra, ne citas slimības netiek uzskatītas par kontrindikācijām.

Toties, ja pati mamma nejūtas labi  – ir saslimusi vai saspringta, tad labāk dziedēšanas rituālu neuzsākt.

Tātad, pierakstiet un atcerieties:

“Es tevi ļoti, ļoti mīlu. Tu esi pats dārgākais un mīļākais, kas vien man ir. Tu esi stiprs, vesels, skaists. Tu labi ēd un labi attīsties. Tev ir vesela sirsniņa, krūtiņas, vēderiņš. Tu viegli un skaisti kusties. Tu nesaaukstējies. Tev ir stipri, veseli nervi. Tev labi attīstās intelekts. Tev vienmēr ir labs noskaņojums, tu bieži smaidi. Tu viegli un ātri aizmiedz, un redzi tikai labus sapņus. Tu miegā burvīgi atpūties. Es tevi ļoti, ļoti stipri mīlu!”

Sākot ārstēšanu, būtu labi iekārtot speciālu burtnīcu, kur izveidot divas ailes. Pa labi pierakstīt visas slimības, ko novērojat bērnam, bet ailē pa kreisi regulāri pierakstīt visu labo, kas ar mazuli notiek. Piemēram, sāka labāk ēst, biežāk smaida, parādījušies jauni draugi…

Tas arī viss. It kā jau nekas sarežģīts. Bet ieguvums ir acīmredzams. Daudzi psihoterapeiti uzskata, ka saknes pieaugušo problēmām (piemēram, tieksmei uz depresiju, neirozēm) saknes jāmeklē bērnībā un to cēlonis ir tolaik nepietiekami saņemtā uzmanība un mīlestība. Mammām tiek ieteikts pēc iespējas vairāk bērnu ņemt uz rokām, neskopoties ar maigiem glāstiem, pēc iespējas ilgāk barot ar krūti. Tad mazulis (un pēc tam arī pieaugušais) jutīsies pasargāts.

 

Avots: all-4-woman.ru

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zane
zane

Joptvai, vispār neko nevar salasīt, kas tas par fontu?