Marihuānas dekriminalizācijas iniciatīva noraidīta

Marihuānas dekriminalizācijas iniciatīvu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdien nolēma noraidīt.

Komisija vienbalsīgi vienojās par šādu lēmuma projektu, bet par to vēl būs jābalso Saeimas sēdē.

Komisijas deputāti šodien, pirms lēmuma pieņemšanas, uzklausīja veselības aprūpes nozares pārstāvjus, kuri pauda argumentus pret šo iniciatīvu. Tāpat tika uzklausīts iniciatīvas pārstāvju viedoklis.

Šī sabiedrības iniciatīva portālā “manabalss.lv” tika ievietota 2012.gada 23.janvārī. Iepriekš visus 10 373 parakstus par šo iniciatīvu pārbaudīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), norādot, ka 252 parakstītāju personu kodi neatbilst parakstītāja statusam, viens personas kods ir nekorekts, bet vēl trīs personu kodi nav identificēti, jo nav Latvijas piešķirtie. Tāpat tiek norādīts, ka 748 parakstītāji nav sasnieguši 18 gadu vecumu. Pēc tam Saeimas Prezidijs nodeva šo iniciatīvu izskatīšanai komisijā.

Iniciatīvas pieteicēji aicināja pieņemt atbilstošus likumus vai veikt likumu grozījumus, lai 18 gadu vecumu sasniegušām personām par marihuānas audzēšanu, glabāšanu un nēsāšanu nelielos apjomos nedraudētu sods un par lietošanu sabiedriskā vietā draudētu tikai administratīvais sods.

Pēc iniciatīvas pārstāvja Donata Blaževiča domām, dekriminalizācija ir efektīvākais veids, kā risināt narkotiku problēmas sabiedrībā, turklāt šo veidu rekomendē arī Pasaules Veselības organizācija.

“Kopumā ir veikti vairāk nekā 20 000 pētījumu par marihuānu. Daudzos no šiem pētījumiem ir atklājies, ka marihuānai ir ļoti plašs medicīnisks pielietojums un milzīgs potenciāls gan dažādu vieglu saslimšanu, gan ļoti smagu slimību ārstēšanā. Šādu daudzpusību skaidro ar to, ka marihuāna stimulē kanabinoīdu receptorus (CB1, CB2), kas ir atrodami cilvēka ķermenī. Šie receptori ir daļa no, iespējams, svarīgākās fizioloģiskās sistēmas cilvēka ķermenī – endokanabinoīdu sistēmas, kas pamatā atbild par cilvēka veselības uzturēšanu, tostarp arī imūnsistēmas regulēšanu un līdzsvarošanu,” iepriekš stāstīja Blaževičs.

 

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Krists
Krists

Cilvēks kurš piedalījās šinī sēdē(kā skatītājs/klausītājs) atzina skumjo “faktu” ka, viņaprāt, lēmums netika pieņemts iedziļinoties lietas būtībā, bet gan bija jau izlemts partiju sarunās par galveno argumentu izmatojot PR cilvēku viedokli kā šis lēmums var ietekmēt partiju reitingus…Man kā strādājošam/nod.maks. tēvam kurš labrāt pēc garas dienas uzsmēķē pa “jointam”, sāp ka jau 15 gadus skaitos noziedznieks un liekams cietumā…

Alkobans
Alkobans

Vajadzīga troļļu kampaņa spirta aizliegšanai un kriminalizēšanai! Uzliek šito kāds uz balsi a? Es gribētu redzēt šo “veselības aprūpes nozares pārstāvju” sejas skaidrojot grādīgā veselīgo ietekmi un kulturālo nozīmi nacionālos pirts iešanas jautājumos.

Anonīms
Anonīms

Jā, varēsim turpināt nodzerties un vākt viens otru nost šmigā! vot alkaholu varēja aizliekt, no tā tak pipec kāds posts, cik cilvēku dzīves ir sabendētas dēļ tā zaļā pūķa, bet nē pārāk liels biznes, nevar aizliegt, lai tauta nodzerās

.
.

Narkomāni aplauzās ar saviem gļukiem. :D

Antonija
Antonija

Jā tie nolāpīties narkomāni, pīpē to zāli un griež nost cilvēkus! Tur jau tajās sīrijās visi to vien dara

Jekabs
Jekabs

Loti zheel :(