Mājas uzkopšana: 20 triki, kas ietaupīs daudz laika, pūļu un naudas

mājas uzkopšana

Mājas uzkopšana nav no tām patīkamākajām nodarbēm, tomēr mums visiem gribas dzīvot sakoptā vidē. Turklāt, vai nav jauki – ej pie skapja paņemt tīru zeķu pāri un tur arī tās patiešām ir. Nevis, piemēram, mētājas iejukušas negludinātās veļas čupā.

Steidzīgajā dienu ritumā ikdienā ne visiem izdodas vienmēr uzturēt mitekli ideālā kārtībā, un kad nu ir klāt brīdis, kad sāc klupt aiz vietā nenoliktām lietām un no putekļiem sāc šķaudīt, klāt ir mājas uzkopšana – dziedi vai raudi. Un, visticamāk, būs jāpatērē daudz laika un pūļu, ja to nedarām pietiekami bieži.

Piedāvājam divdesmit viltības, kas uzkopšanu padarīs par tīro nieku – viss būs tīrs un sakārtots bez lielām pūlēm un ātri.

 

1. Lai ūdenskrāni spīd un laistās

majas-uzkopsana-20-triki-01

Lai hromētās virsmas būtu tīras ilgāku laiku, parīvējiet tās ar pergamentpapīru (papīru, ko ieklāj cepeštraukā, lai ēdiens nepiedeg). Un nākamreiz vannas istabas uzkopšanai būs jātērē daudz mazāk laika.

 

2. Grīdas lupata no frotē zeķes

mājas uzkopšana

Ja gatavojoties mazgāt grīdu atklājas, ka grīdas lupata ir jau pavisam nolietojusies, izmatojiet šim nolūkam frotē zeķi – nebūs jātērē laiks, lai dotos uz veikalu pēc jaunas grīdas lupatas.

 

3.  Iztīrīt pieķepušu cepamtrauku

mājas uzkopšana

Lai padarītu tīru cepamtrauku, ieberiet tajā nedaudz sāls un ar papīra dvieli paberziet – piecepusī mīkla viegli nonāks nost.

4. Lai plīts izskatītos kā no veikala skatloga

majas-uzkopsana-20-triki-04

Lai uz nerūsējošā tērauda virsmām nevīdētu taukaini pirkstu nospiedumi un citas ķēpas, parīvējiet plīti ar olīveļļā samērcētu lupatiņu un pēc tam noslaukiet ar tīru drāniņu.

 

5. Iztīrīt traipus no mīkstajām mēbelēm

majas-uzkopsana-20-triki-05

Sajauciet 1 ēdamkaroti sodas, 1/3 glāzes etiķa, karstu (bet ne verdošu) ūdeni, 1 ēdamkaroti veļas pulvera un ar šo maisījumu iztīriet traipu no dīvāna vai klubkrēsla. Pēc tam, kad nožuvis, plānā kārtiņā uzberiet sodu un atstājiet pāris stundas „ievilkties”. Pēc tam izsūciet ar putekļu sūcēju – mīkstās mēbeles būs kā tikko no salona.

 

6. Notīrīt piedegušu pannu

majas-uzkopsana-20-triki-06

Ielejiet pannā ūdeni, pievienojiet 1 tasi etiķa un uzvāriet. Noņemiet no degļa un pieberiet sodu, kad maisījums beidz čurkstēt, ūdeni izlejiet. Ja panna vēl ir palicis kāds netīrums, uzmanīgi paberziet to ar sodu.

 

7. Lai stikla trauki mirdz un laistās

majas-uzkopsana-20-triki-07

Stikla glāzes un vāzes būs atkal kā jaunas, ja izmazgāsiet tās ar ūdeni, kam pievienots nedaudz etiķa un norīvēsiet ar sāli. Bet pēc tam nenoslaukiet – ļaujiet, lai ūdens pats notek.

 

8. Iztīrīt kafijas automātu

majas-uzkopsana-20-triki-08

Ielejiet kafijas automātā ūdeni, kam pievienots etiķis (abi vienādās daļās). Ieslēdziet aparātu kafijas vārīšanas režīmā un pusprocesā izslēdziet, atkārtojiet to vēlreiz. Pēc tam 2 reizes kā kafiju „izvāriet” ūdeni.

 

9. Lai uz mēbelēm nekrātos putekļi

mājas uzkopšana

Samitriniet putekļu lupatiņu ar veļas kondicionieri. Putekļi uz mēbelēm noguls divreiz mazāk, bet jums – divreiz retāk būs tos jānoslauka.

 

10. Notīrīt tējas tasītes no dzēriena nosēdumiem

majas-uzkopsana-20-triki-20

Līdzīgās daļās sajauciet etiķi un ūdeni un ielejiet maisījumu tasītē. Atstājiet uz stundu ievilkties. Tējas un kafijas nosēdumus pēc tam viegli noņems parasts sūklītis.

 

11. Notīrīt gludekli

majas-uzkopsana-20-triki-11

Paņemiet koka virtuves dēlīti, uzlieciet uz tā pergamentpapīru un neskopojoties uzberiet sāli. Ieslēdziet gludekli, ļaujiet tam sakarst, tad ar straujām kustībām apmēram minūti „gludiniet” sāli.

 

12. Notīriet pelējumu no vannas istabas sienām

majas-uzkopsana-20-triki-21

Profilaksei – 5 litriem ūdens pievienojiet 1 tableti furacilīna un nomazgājiet vannas istabas sienas. Ja pelējums jau ir, izšķīdiniet 1 tableti 1 litrā ūdens. Neaizmirstiet, ka vannas istaba ir jāvēdina.

 

13. Iztīriet virtuves izlietnes notekcauruli

majas-uzkopsana-20-triki-13

Sajauciet sodu un sāli, maisījumu ieberiet izlietnes notekcaurulē. Pēc tam tur lejiet etiķi. Pēc 15 minūtēm noskalojiet visu ar verdošu ūdeni.

 

14. Lai vanna būtu balta kā sniegs

mājas uzkopšana

Sajauciet 2 ēdamkarotes kalcinētās un 2 ēdamkarotes dzeramās sodas viendabīgā masā un ierīvējiet ar maisījumu samitrinātu vannu. Pēc 10 minūtēm sajauciet 50 g etiķa un 50 g balinātāja un lieciet virsū vannā jau esošajam maisījumam. Pēc pusstundas izskalojiet vannu ar lielu daudzumu ūdens.

 

15. Notīriet no traukiem taukus un piedegušas ēdiena atliekas

majas-uzkopsana-20-triki-15

Lai no traukiem notīrītu taukus un piedeguša ēdiena paliekas, ņemiet talkā visparastāko sāli. Ieberiet pannā biezu kārtu sāls, pievienojiet nedaudz ūdens. Atstājiet 10 minūtes, pēc tam noskalojiet.

 

16. Izmazgājiet sūkli, atbrīvojot to no taukiem un netīrumiem

majas-uzkopsana-20-triki-16

Ielejiet plastmasas kastītē 2 glāzes karsta ūdens, pievienojiet 2 ēdamkarotes sāls, samaisiet, ievietojiet sūkli un atstājiet uz nakti iedarboties. No rīta sūkli izskalojiet.

 

17. Notīriet ziepju nosēdumus vannas istabā

majas-uzkopsana-20-triki-17

Lai notīrītu ziepju atstātos nosēdumus no dušas kabīnes sienām, ņemiet samitrinātu salveti, noslaukiet ar to stiklu, tad notrauciet ar tīru sūkli un noskalojiet ar ūdeni.

 

18. Ja gadījies sasist jēlu olu, savāciet to

mājas uzkopšana

Pats vienkāršākais veids, kā savākt sasistu jēlu olu — apkaisīt to biezā kārtā ar sāli un atstāt 15 minūtes, lai ievelkas. Pēc tam savāciet visu ar papīra dvieli.

19. Lai izlietne spīd un laistās

majas-uzkopsana-20-triki-19

Izlietni norīvējiet ar sāli un citrona šķēlīti. Pēc tam citronu sasmalciniet ēdiena palieku smalcinātājā, ja tāds ir. Ja nav – ieberiet atkritumos. Izlietne būs tīra un virtuvē smaržos.

 

20. Atsvaidziniet dīvānu un citas mīkstās mēbeles no nepatīkamas dvakas

majas-uzkopsana-20-triki-23

Lai likvidētu nepatīkamo dvaku, ja uz dīvāna gulējis mājdzīvnieks, vai vienkārši tāpat atsvaidzinātu mīkstās mēbeles, pulverizatorā pievienojiet ūdenim uz 2 glāzēm silta ūdens 1 ēdamkaroti sodas un 10 pilienus lavandas vai citrona ēteriskās eļļas. Ar maisījumu apsmidziniet mīkstās mēbeles.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Apkopots no dažādiem avotiem internetā

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar