Mairis Briedis: Īstam vīrietim ir jāzina boksa pamati

Mairis Briedis

Latvijas vadošais bokseris Mairis Briedis intervijā portālam Puaro.lv stāsta par adrenalīnu un koncentrēšanos ceļā uz mērķu īstenošanu.

„Pirms iziešanas ringā cenšos sevi nomierināt, savaldīt to adrenalīnu, kas joņo asinīs. Uzskatu, ka tāpat viss ir mūsu galvā. Ja skrienot, piemēram, domāšu par cīņu, mans pulss tikai kļūs ātrāks un tas labākus rezultātus neveicinās. Tāpēc cenšos domāt par kaut ko citu – jebko, kas domas novirzītu citā virzienā. Tikai mirkli pirms cīņas es galvā atkārtoju visas kustības un to, ko darīšu,” atklāj sportists.

„Izteikti māņticīgs ikdienā vai pirms mačiem neesmu, arī īpašus talismanus neturu. Tāpat arī neuzskatu, ka pēdējās dienās pirms cīņas vēl ir kas tāds, kas būt jāizdara, lai veicinātu labākus rezultātus – ko nu treniņu procesā esi paguvis paveikt, ar to arī būs jārēķinās,” uzskata Briedis.

„Īpašu rituālu, kā atzīmēt savas uzvaras, man nav. Man gandarījumu sniedz tieši tas patīkamais satraukums un adrenalīns pēc cīņas. Bieži vien tās aizvadu ārpus Latvijas, tāpēc svinēt varu mājupceļā, saņemot nemitīgus draugu un radu apsveikumus,” atklāj Briedis.

„Ar katru dienu jūtu arvien lielāku arī fanu atbalstu, kuri man ik pa laikam uzraksta kādu uzmundrinošu vēstuli sociālajos tīklos. Priecē, ka cilvēki interesējas par boksu un tas viņiem patīk. Uzskatu, ka jebkuram īstam vīrietim ir jāzina boksa pamati, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizstāvēt sevi vai savu sievieti.”

„Par to, kāpēc es izvēlētos nodarboties tieši ar boksu, varētu runāt gari, bet viss sākās ar to, ka mani sev līdzi uz treniņu paņēma kāds mans klases biedrs, kurš nevēlējās trenēties viens, tāpēc pierunāja arī mani,” atceras veiksmīgais sportists.

„Lai Latvijā bokss sabiedrībai kļūtu gana interesants, ir kaut kas jāsasniedz – tas rosinās iedzīvotāju interesi sekot līdzi, nākt mačus vērot klātienē, kas arī veicinās šī sporta veida attīstību. Agrāk Latvijā ar boksu pārsvarā nodarbojās tieši krievi, nu tam pievērsušies arī latvieši. Priecē, ka jaunieši ar boksu nodarbojas ne tikai videospēlēs. Bokss nav viegls sporta veids, jo nepieciešama ne viens fiziskā sagatavotībā, bet jāspēj izturēt arī psiholoģiskā slodze.”

Kā zināms, Latvijas vadošais bokseris Mairis Briedis sestdien šī gada trešajā duelī izcīnīja savu 28. uzvaru, nokautējot Vācijas sportistu Manuelu Čarru, kurš pasaules rangā atrodas 21.pozīcijā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar