Maestro Raimondam Paulam – 80

Tautā mīlētajam Maestro Raimondam Paulam šodien – 80!

„Tie cilvēki, kas saistīti ar skatuvi, atklāti sakot, normāli nav. To attiecinu arī uz sevi. Skatuve tevi sagrābj uz visu mūžu… Nezinu, vai tā ir publika vai teātra gaisotne. To sajūtu, kad atrodies aiz priekškara un kādas piecpadsmit minūtes pirms koncerta vai izrādes sākuma gaidi, kad tas vērsies vaļā, nevaru pat aprakstīt”.

Tā par sevi stāsta Maestro Raimonds Pauls – komponists, pianists, cilvēks, kas vienmēr ir bijis un būs populārs. Cilvēks, kura viedoklī ieklausās un ar kura viedokli rēķinās.

Vairāku simtu mega populāru dziesmu autors Raimonds Pauls ir sarakstījis mūziku sešiem mūzikliem, trim baleta izrādēm, vairāk nekā 50 filmām, kā arī teātra mūziku.

Arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsveicis komponistu Raimondu Paulu 80 gadu jubilejā, norādot uz viņa unikālo talantu un ieguldījumu mūsdienu muzikālajā kultūrā.

“Unikālais komponista un izpildītāja talants jums palīdzējis iemantot miljoniem Krievijas un citu valstu pielūdzēju patiesu mīlestību un cieņu. Jūsu ieguldījumu mūsdienu muzikālajā kultūrā ir grūti pārvērtēt,” teikts Krievijas prezidenta apsveikuma vēstulē.

Putins atzīmējis, ka komponists ne tikai turpina savu augstvērtīgo māksliniecisko darbību, bet arī aktīvi atbalsta jaunus, talantīgus mūziķus, bagātīgi daloties ar viņiem savā vērtīgajā pieredzē.

Krievijas prezidents Paulam vēl labu veselību, laimi, labklājību un jaunus panākumus.

Maestro Paulu dzimšanas dienā apsveicis arī Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, sakot paldies komponistam par viņa meistarību un ieguldījumu mūsdienu estrādes mūzikas attīstībā.

Medvedevs norādījis, ka Paula jubileja ir svētki miljoniem cilvēku, kuri mīl “leģendārā komponista un klavieru virtuoza maestro Raimonda Paula mūziku”.

“Vēlu jums veselību un iedvesmu. Un mums visiem – jaunus Raimonda Paula darbus,” rakstījis Medvedevs. Viņš norādījis, ka Paula noslēpums ir viņa talants un prasme radīt skaistas melodijas, kuras uzreiz kļūst iemīļotas.

“Jūsu dziesmas, kuras ir sirsnības un siltuma pilnas, ir tuvas un saprotamas visiem. Arī šodien tās, tāpat kā agrāk, dāvā publikai spilgtus iespaidus un neaizmirstamus mirkļus,” atzīmējis Medvedevs.

Paulu dzimšanas dienā sveic arī Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils, novēlot komponistam “labu veselību, laimīgu mūžu un visuspēcīgā Dieva palīdzību visās labajās lietās”.

Patriarhs norādījis uz Paula talantu, viņa mūzikas popularitāti Latvijā, Krievijā un citviet pasaulē, kā arī sadarbību ar krievu māksliniekiem, liecina informācija Krievijas pareizticīgo baznīcas mājaslapā.

“Daudziem mūsu laikabiedriem jūs esat augsta profesionālisma, meistarības, uzticības un nodošanās savam aicinājumam iemiesojums,” apsveikumā rakstījis patriarhs. Īpaši viņš izcēlis arī Paula ieguldījumu Latvijas un Krievijas kultūras sakaru attīstībā, draudzības tradīciju un labu kaimiņattiecību saglabāšanā.

Savukārt mēs piedāvājam ielūkoties Jāņa Skuteļa izrādes „Pusnakts šovs septiņos” kadros ar Raimonda Paula un Agneses Rakovskas dalību.

Ko jūs vēlētu Maestro jubilejā? Rakstiet komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar