Lielbritānijā apstiprināts pirmais medikaments ar Covid-19 sasirgušo ārstēšanai

covid-19

Lielbritānija ceturtdien apstiprinājusi ASV farmācijas uzņēmuma “Merck” pretvīrusa tabletes pacientu ārstēšanai, kas ar Covid-19 slimo vieglā vai vidēji smagā formā, pavēstīja Zāļu un veselības aprūpes produktu regulējuma aģentūra (MHRA).

“Šī mūsu valstij ir vēsturiska diena, jo Apvienotā Karaliste tagad ir pirmā valsts pasaulē, kas apstiprinājusi pretvīrusa medikamentu, ko var lietot mājās Covid-19 ārstēšanai,” pauda veselības ministrs Sadžids Džavids.

“Tas mainīs spēles noteikumus vismazāk aizsargātajiem un imūnsupresētajiem, kas drīz varēs saņemt līdz šim nebijušu ārstēšanu,” viņš piebilda.

Pretvīrusa zāļu “Molnupiravir” darbības rezultātā samazinās vīrusa spējas dalīties, tādējādi palēninot slimību.

Kā norādīja MHRA, tās izmēģinājumos konstatēs, ka šis medikaments ir “drošs un efektīvs, lai samazinātu hospitalizācijas un nāves risku cilvēkiem ar vieglu vai mērenu Covid19, kas pakļauti palielinātam riskam, ka viņiem attīsties smaga slimība”.

Medikamentam ir vislielākā efektivitāte, ja to lieto inficēšanās sākumposmā, liecina klīnisko testu dati, un MHRA to iesaka lietot piecu dienu laikā simptomu parādīšanās sākumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar