Lidmašīnas katastrofa Krievijā: izdzīvojušo nav

Krievijas lidmašīnas katastrofa

Lidmašīnas katastrofa Krievijā naktī uz sestdienu notikusi Rostovā pie Donas,  kad neveiksmīgas nosēšanās laikā avarējis pasažieru laineris, nogalinot visus 55 tajā esošos pasažierus un septiņus apkalpes locekļus.

«FlyDubai» lidmašīna Boeing 737-800, kas lidoja no Dubaijas, nosēšanās laikā 3.50 naktī pēc vietējā laika netrāpīja uz skrejceļa.

Pagaidām nav skaidrs, kas izraisījis avāriju, taču izvirzītas trīs versijas – pilotu kļūda, tehniskas problēmas, kā arī slikta redzamība un asas vēja brāzmas. Sestdienas naktī Rostovā līņājis neliels lietus, kā arī pūtis vējš, kura spēks brāzmās sasniedzis 22 metrus sekundē.

Tiek ziņots, ka lidmašīna ar spārnu aizķērusi zemi. Nav informācijas, ka lidmašīnā būtu notikusi kāda eksplozija.

BBC ziņo, ka lidmašīna veikusi vienu neveiksmīgu nosēšanās mēģinājumu, pēc kā divas stundas riņķojusi virs lidostas, līdz mēģinājusi nosēsties otrreiz, taču avarējusi. Lidaparāts piezemējies aptuveni 250 metrus pirms Rostovas lidostas skrejceļa. Lidmašīnai sašķīstot, tās atlūzas izkaisītas aptuveni 300 kvadrātmetru platībā.

Lielākā daļa reisa FZ981 pasažieru bijuši Krievijas tūristi. 44 no 55 lidmašīnas pasažieriem bijuši Krievijas pilsoņi, astoņi Ukrainas pilsoņi, divi Indijas pilsoņi un viens Uzbekistānas pilsonis. Lidmašīnas apkalpes locekļu vidū bijis viens Krievijas pilsonis, bet pārējie – Kipras, Spānijas, Kolumbijas, Kirgizstānas un Seišelu salu pilsoņi.

Jaunākajam aviokatastrofas upurim ir tikai pieci gadi.

Tiek ziņots, ka divas trešdaļas vietu lidmašīnā bijušas brīvas, un avio eksperti norāda, ka pustukšu lidmašīnu nosēdināt ir grūtāk.


BBC vēsta, ka novērošanas kamerās redzama it kā lidmašīnas nosēšanās, kas īsi pirms nogāšanās lidostā aizdegusies.Uz notikuma vietu tika nosūtīti ap 700 glābšanas dienestu darbinieki, kas ugunsgrēku nodzēsuši .Izmeklētājiem ir izdevies atrast lidmašīnas «melnās kastes», kas ļaus noskaidrot, kāpēc notika Krievijas lidmašīnas katastrofa – vai to izraisījuši laikapstākļi vai pilotu kļūda.Dažas minūtes pirms «FlyDubai» neveiksmīgās nosēšanās kāda cita lidmašīna, kas plānojusi nosēšanos Rostovā pie Donas, novirzīta uz blakus lidostu slikto laika apstākļu dēļ. Pēc tam visi lidojumi uz un no lidostas Rostovā pie Donas novirzīti uz citām lidostām.
Avots: BBC

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sss
sss

*Nekorekts

sss
sss

Krievijas lidmašīnas???? “FlyDubai” !!!