Latvijā septiņas reizes augstāka mirstība ar Covid-19 nekā vidēji ES

Koronavirus

Latvijā iepriekšējās nedēļas beigās bija gandrīz septiņas reizes augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ) valstīs, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Latvijā aizvadītajās divās nedēļās no 1.līdz 14.novembrim mirstības līmenis ar diagnosticētu Covid-19 ir nedaudz samazinājies līdz 268,6 gadījumiem uz vienu miljonu iedzīvotāju, tomēr Latvija jau otro nedēļu pēc kārtas ir trešajā vietā 30 ES/EEZ valstu vidū ar augstāko mirstību.

Pirmajā vietā ir Bulgārija ar 327, bet otrajā Rumānija ar 268,6 nāves gadījumiem uz vienu miljonu iedzīvotāju iepriekšējo divu nedēļu laikā.

Tikmēr vidējais mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 ES un EEZ valstīs šajā laikā bija 40 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju.

No Latvijas kaimiņvalstīm mirstības rādītājs ir krities Lietuvā. Tur mirstība iepriekšējās divās nedēļās bija 69,1 gadījums uz vienu miljonu iedzīvotāju, un Lietuva ir astotajā vietā starp ES/EEZ valstīm. Savukārt Igaunijā nāves gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 112,9 gadījumiem uz vienu miljonu iedzīvotāju un Igaunija pašlaik ir sestajā vietā starp ES/EEZ valstīm pēc mirstības ar diagnosticētu Covid-19.

Latvija ir samazinājusies arī slimnīcu noslodze ar Covid-19 pacientiem, tomēr valsts joprojām ir otrajā vietā ES/EEZ. Aizvadītajā nedēļā no 8. līdz 14.novembrim ar Covid-19 hospitalizēto pacientu rādītājs Latvijā bija 62,8 uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāks hospitalizācijas līmenis ir vēl Bulgārijā, bet Latvijai seko Lietuva ar 62,1 hospitalizācijas gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju nedēļas laikā. Igaunijā šis rādītājs ir 41,4 gadījumi.

Vidējais Covid-19 pacientu hospitalizācijas līmenis ES/EEZ valstīs ir 16,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tiesa ECDC rīcībā nav datu par piecām Eiropas valstīm

Tikmēr Baltijas valstīm aizvadītajās divās nedēļās ir izdevies mazināt kopējo saslimstības līmeni ar Covid-19. Aizvadītās nedēļas beigās augstākā saslimstība ES/EEZ valstīs fiksēta Slovēnijā – 2044,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Seko Slovākija, Austrija un Horvātija.

Igaunija ir piektajā vietā ar 1296,1, Lietuva septītajā – ar 1213,8, bet Latvija astotajā – ar 1111,4 inficēšanās gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Šīs nedēļas laikā situācija Baltijas valstīs turpina uzlaboties, un saslimstības līmenis krītas visās trīs Baltijas valstīs.

Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs divās iepriekšējās nedēļās ir 478,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Tomēr Latvija ir trešajā vietā Eiropā senioru saslimšanas gadījumu skaita ziņā. Latvijā aizvadītajās divās nedēļās no 1. līdz 14.novembrim inficēšanās līmenis vismaz 65 gadus vecu iedzīvotāju vidū sasniedza 861 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju. Pirmajās divās vietās ES/EEZ valstu vidū ir Slovēnija un Slovākija. Lietuva ir piektajā vietā ar 763 senioru saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Par Igauniju ECDC datu nav.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar