Latvijā citu saslimšanu dēļ miris pirmais Covid-19 pacients (precizēts)

slimnīca

Latvijā miris pirmais Covid-19 slimnieks , vēsta Veselības ministrijas ieraksts Twitter.

Paciente bija 99 gadus veca sieviete, kura kopš 27. marta ārstējās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs”.

Pirmās trīs dienas paciente ārstējās intensīvās terapijas palātā. Veselības stāvoklim stabilizējoties, paciente tika pārvesta turpināt ārstēšanos nodaļā.

PRECIZĒTS: Pacientes nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 

Latvijā saslimšana ar COVID-19 līdz šim diagnosticēta kopumā 493 personām.

Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs un mediķi lūdz sabiedrību ievērot speciālistu rekomendācijas. Esi atbildīgs – seko ārstu un epidemiologu norādījumiem, ja esi saslimis ar COVID-19. Ievēro arī noteikto karantīnu, ja esi kontaktpersona, vai pašizolāciju, ja esi atgriezies no ārzemēm. Sabiedrībā ievēro fizisko distanci no citiem un regulāri mazgā vai dezificē rokas. 

Ja jālūdz palīdzība mediķiem, esi atklāts un izstāsti arī par iespējamu kontaktu ar slimu personu, kā arī savu vai tuvinieku ceļojumu uz ārvalstīm. Mediķi palīdzību neatteiks, bet, zinot visu informāciju, būs sagatavojušies un varēs pasargāt sevi un citus apkārtējos.

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 pēdējā diennaktī apstiprināta 35 cilvēkiem, bet kopumā ar to valstī saslimuši 493 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Avots: Veselības ministrijas mājaslapa

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar