Kurš seksā ir noteicējs?

kurš seksā ir noteicējs?

Kurš seksā ir galvenais un visu nosaka? Kas tad bija pirmais – vista vai ola?

Ne vienai vien tautai ir paruna, kas būtu tulkojama apmēram tā – ja suņu meitene negribēs, tad suņu puika neko izdarīt nevarēs. Tiesa, šo teicienu vairāk piemin gadījumos, ja kāda sieviete ir pārkāpusi laulību un tiek meklēti vainīgie. Var jau būt, ka laulību pārkāpuma gadījumā pirmā vainīgā ir sieviete, bet, ja jāveic dzimumakts, tad tas var notikt vienīgi tad, ja to grib vīrietis. Manuprāt, tā ir pretruna! Jāpieturas taču pie vienas konsekvences. Visos gadījumos ir jābūt vienam, kurš uzņemas atbildību!

Un vēlreiz par viedokļu stereotipiem – ja vīrietim nebūs erekcijas, seksa nebūs, lai kā sieviete to gribētu. Iedomājamies pretēju situāciju – vīrietim erekcija ir, bet sieviete negrib – kas tad notiek? Vīrietis vai nu ņem ar varu, uzsāk pierunāšanas rituālu, vai rūgti apvainojas. Turklāt, ja sievietes ķermenis dzimumaktam nav gatavs, tad vīrietim būs stipri jānopūlas, lai iedabūtu savu ereģēto locekli sievietes makstī, iespējams, mitruma trūkuma dēļ gūstot pat locekļa mikrotraumas. Ja kādam rodas jautājums, kam tas vajadzīgs, paskaidroju: lai dzimumorgāni dzimumakta laikā slīdētu viens gar otru un neradītu diskomforta sajūtu, ir nepieciešams mitrums, ko izdala sievietes maksts. Skaidrs, ka izvarošanas gadījumā (iegūšanā ar varu) neviens varmāka neparūpējas par to, lai upurim būtu labi un patīkami. Bet pašam varmākam arī nezin vai ir komfortablas sajūtas, izņemot  prieku un lepnumu par to, ka kāds ir stipri nobijies un tāpēc ir iespējams veikt izvarošanas aktu.

Bet nu bez ironijas: māte Daba iekārtojusi tā, ka sievietes dzemdē bērnus un bezapziņas līmenī allaž piedomā, lai tie dzimtu labvēlīgā vidē, proti, pietiktu resursu viņu audzināšanai. Tieši tāpēc sieviete jebkurā vīrietī, kurš viņai mēģina tuvoties, saskata potenciālo tēvu saviem bērniem un rūpīgi šķiro – atbilst vai neatbilst. Arī tad, ja sieviete neplāno veidot ģimeni un dzemdēt bērnus, viņas seksuālā uzvedība izrietēs no iepriekš minētajiem mātes Dabas ieprogrammētajiem uzvedības modeļiem. Tieši tāpēc, ka cilvēka bērns attīstās lēni atšķirībā no, piemēram, bruņurupučiem, kas ir spējīgi izdzīvot, tikko izšķīlušies no olas, mūsu mazuļiem vajadzīgs gan tēvs, gan māte, proti, ģimene. Tātad mūsos visos ir ielikta vēlme veidot ģimeni.

Kāds tam sakars ar to, kurš ir galvenais seksā – sieviete vai vīrietis? Kurš ir noteicošais, lai varētu notikt dzimumakts?
Vistiešākais, ja sievietes smadzenes uzskatīs, ka vīrietis nav cienīgs ieņemt godpilno viņas bērna tēva lomu, tad dzimumakts nebūs iespējams.

Kā tad ir ar tiem jaunajiem vīriešiem un sievietēm, kas dara TO sava prieka pēc, bez jebkādiem nopietniem nolūkiem, ik pa laikam brīnoties, kāpēc ar kādu sekss ir brīnišķīgs, bet ar citu nekas prātīgs nesanāk? Tāpēc, ka jaunie ļaudis (un to es saku bez pārākuma apziņas) pieredzes un bieži vien arī elementāru zināšanu trūkuma dēļ mēģina visu pēc kārtas, tā teikt „arī aklai vistai trāpās miežu grauds”. Kur gūt pieredzi, ja ne Lielajā Dzīvē? Labi, ja to uzsākot ir kāda zināšanu bagāža, kuru, pirmkārt, sniedz vecāki, otrkārt draugi, treškārt – interneta bezgalīgās dzīles, ceturtkārt – pornofilmas. Tiesa, divi pēdējie zināšanu gūšanas avoti stipri jauc prātus, jo to sniegtā informācija ir haotiska.

Tātad puiši un meitenes, komunicējot viens ar otru, jo sekss arī ir komunikācijas veids, uzkrāj pieredzi, lai pēc tam veidotu ģimeni.

Tie puiši, kuri aptvēruši, ka galvenais seksā ir sievietes vēlme, noteikti tiks pie tāda seksa, kas viņus apmierinās. Savukārt tie, kuri svēti tic, ka galvenais seksā ir viņi, dzīvos, būs mūžīgi neapmierināti un žēlosies, ka laulībā seksa viņiem ir par maz.

Tie, kuri  nolems, ka vīrietim seksa allaž ir tik, cik viņš to vēlas, ja viņš nav precējies, vai, ja ir precējies, tad tiek pie „vajadzīgā”, pārkāpjot laulību, stipri vien sev sarežģīs dzīvi.

Tās meitenes, kuras ieklausās Dabas balsī un nesteidzas izvēlē, paver sev iespēju laulībā sajusties kā karalienei, kuras vēlmes tiks respektētas. Tās jaunās sievietes, kuras steigsies, baidoties „palikt ballē nedejojušām” un grābs bez apdomas, riskē bezgalīgi brīnīties, kāpēc nav tā, kā gribētos un, galvenais – kāpēc laulības dzīvē ”gribas” ne visai.

Bet, runājot par situāciju, kurā satikušies divi – meitene, kura it kā grib, un puisis, kurš nevar “sastutēt” erekciju, es ieteiktu apģērbties un katram iet uz savām mājām. Viņš nevar tikt pie pilnvērtīgas erekcijas, jo meitene īstenībā nemaz negrib. Pareizāk sakot, meitenes smadzenes negrib un puiša ķermenis attiecīgi uz to reaģē.

Rezumējot – seksā pirmo vijoli spēlē sieviete un no tā, cik vīrietis ir gatavs pieskaņoties, ir atkarīgs koncerta labskanīgums.

Bet, ja vijoli nespēlē neviens, tad koncerta nebūs vispār!

Kā domājat jūs – noteicējs seksā ir vīrietis vai sieviete? Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Autore: Rita Lasmane

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar