Krievijas tiesības rīkot pasaules čempionātu futbolā zem jautājuma zīmes

krievijas tiesības organizēt pasaules čempionātu futbolā

Starptautiskās futbola asociāciju federācijas (FIFA) Vēlēšanu komitejas priekšsēdētājs Domeniko Skala nosaucis iemeslu, kāpēc Krievija un Katara varētu zaudēt tiesības rīkot pasaules čempionātu futbolā attiecīgi 2018. un 2022. gadā.

„Ir jābūt pierādījumiem, ka pasaules futbola čempionātu 2018.un 2022. gadā rīkotāju valstu – Krievijas un Kataras – vēlēšanu laikā ir notikusi kukuļdošana. Ja pierādījumi patiešām tiks atrasti, vēlēšanu rezultāti var tikt anulēti”, — paziņojis Skala.

Vēlēšanu komitejas priekšsēdētājs arī informējis, ka FIFA veiktā pārbaude nav konstatējusi pārkāpumus balsošanas procesā. Skala piebildis, ka viņam nekas nav zināms par izmeklēšanu, kuru līdztekus veic FIB.

Kā zināms, 27.maijā Cīrihē aizdomās par korupciju tika aizturēti vairāki FIFA pārstāvji, kuriem izvirzītas vairākas apsūdzības, tai skaitā par naudas atmazgāšanu, krāpšanu, nodokļu nemaksāšanu un šantāžu.

Aizturēto vidū ir arī Kostarikas Futbola federācijas (FCF) prezidents Eduardo Li, aizdomās turamo personu skaitā – Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas Futbola asociācijas (CONCACAF) vadītājs un FIFA viceprezidents Džefrijs Vebs, kā arī viņa kolēģis Euhenio Figueredo no Urugvajas, kurš agrāk pildījis Dienvidamerikas futbola asociācijas prezidenta pienākumus. Tāpat aizdomu ēna krīt uz bijušo FIFA viceprezidentu Džeku Vorneru no Trinidadas un Tobago.

FIFA jau vairāk kā desmit gadus tiek apsūdzēta korupcijā. Apsūdzības pastiprinājās, kad tiesības rīkot 2018. un 2022.gada Pasaules kausu futbolā tika piešķirtas attiecīgi Krievijai un Katarai.

Tostarp (FIFA) prezidents Zeps Blaters 2.jūnijā preses konferencē Cīrihē paziņoja par savu nodomu atkāpties no amata. Blaters lūdzis sasaukt ārkārtas kongresu jaunā prezidenta ievēlēšanai.

 

Avots: Sonntagszeitung.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar