Krievijas lidmašīnas katastrofa: zināms sprādziena organizators

Krievijas lidmašīnas katastrofa

Krievijas lidmašīnas katastrofa notikusi, jo sprādzienu, iespējams, organizējis «Islāma valsts» pakļautībā esošā grupējuma «Sīnāja province» vadonis Abu Osama al Masri, vēsta laikraksts «The Sunday Times».

Britu izlūkdienests apgalvo, ka tai kļuvis zināms it kā galvenā Krievijas lidmašīnas katastrofas vaininieka vārds. «Izlūkdienesta vadītāji pieļauj, ka laineris, kurā atradās 224 pasažieri, uzsprāga,» teikts ziņojumā.

Pēc dienesta rīcībā esošajiem datiem, bumbu lidmašīnā varēja nogādāt «Islāma valsts» pakļautībā esošais grupējums «Sīnāja province», kuras līderis al Masri sadarbības līgumu ar «Islāma valsti» noslēdzis pagājušajā gadā Sīrijā.

Lielbritānijas valdība apstiprina, ka gadījumā, ja al Masri izraisīs izmeklētāju interesi, Londona piedāvās palīdzību Krievijai un Ēģiptei, lai viņu aizturētu. Avīzes avots neizslēdza, ka šī iemesla dēļ Anglija varētu iesaistīt specvienību SAS.

Kā zināms, ierakstā vienā no 31.oktobrī avarējušās Krievijas lidmašīnas melnajām kastēm dzirdams sprādziens, kas nav saistāms ar dzinēja sabojāšanos.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar