Krievijas lidmašīnas katastrofa: visticamāk, sprāgusi bumba

Krievijas lidmašīnas katastrofas virs Sīnaja pussalas Ēģiptē visticamākais iemesls, kā liecina lidmašīnas melno kastu analīze – bumbas eksplozija, aģentūrai AFP piektdien pavēstīja vairāki lietas izmeklēšanai pietuvināti informācijas avoti. Šie dati ievērojami stiprina teoriju par lidmašīnā ienestu spridzekli, uzsvēra aģentūras informācijas avots.

Cits informācijas avots norādīja, ka Krievijas lidmašīnas katastrofa ir bijusi «vardarbīga un pēkšņa».

Viens informācijas avots atklāja, ka reisa datu un balss ierakstītājs uzrādīja, ka «viss bija normāli», līdz tie abi pārstāja darboties 24 minūtes pēc pacelšanās, norādot uz «ļoti strauju, eksplozīvu spiediena zaudēšanu».

Saistībā ar katastrofu Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir licis pārtraukt aviopārvadājumus no Krievijas uz Ēģipti.

ASV un Lielbritānija pieļauj, ka Krievijas lidmašīnas katastrofas iemesls ir tajā ievietota bumba.

Savukārt džihādistu grupējums «Islāma valsts» atkārtoti ir paziņojis, ka ir notriecis lidmašīnu.

Piektdien britu mediji vēstīja, ka ASV un Lielbritānijas izlūkdienestu iegūtā informācija liecina, ka Krievijas pasažieru lidmašīnas katastrofu varētu būt izraisījusi tajā ievietota bumba,

Lielbritānija un Īrija ir apturējusi reisus uz un no Ēģiptes Sarkanās jūras piekrastes kūrorta Šarmelšeihas, no kurienes sestdien ceļā uz Sanktpēterburgu devās ar zīmolu «Metrojet» strādājošās Krievijas aviokompānijas «Kogalimavia» lidmašīna «Airbus A-321» ar 217 pasažieriem un septiņiem apkalpes locekļiem, bet 23 minūtes pēc pacelšanās nogāzās Sinaja pussalā. Katastrofā gāja bojā visi 224 cilvēki, kas atradās aviolainerī.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar