Krievija un Anglija var tikt izslēgtas no EČ futbolā finālturnīra

EČ futbolā

Ja Krievijas un Anglijas futbola valstsvienību līdzjutēji turpinās uzvesties agresīvi, viņu atbalstītās izlases var tikt izslēgtas no Francijā notiekošā EČ futbolā finālturnīra.

Kā svētdien paziņoja Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) izpildkomiteja, abas izlases var tikt diskvalificētas neatkarīgi no disciplinārajiem papildsodiem, ja atkārtosies līdzīgi incidenti kā svētdien Marseļā.

Pirms tam UEFA svētdien ierosināja disciplinārlietu pret Krieviju saistībā ar šīs valsts izlases līdzjutēju rīcību pēc sestdien aizvadītās Eiropas čempionāta B apakšgrupas spēles ar Angliju. Pēc spēles, kas noslēdzās neizšķirti 1:1, liels Krievijas izlases līdzjutēju bars ielauzās angļu futbola fanu sektorā, uzsākot kautiņu. Video fiksēts, ka Anglijas izlases līdzjutēji metas bēgt no saniknotā bara un sākotnēji nekur tuvumā nav redzams neviens policists.

UEFA ziņoja, ka disciplinārlieta ierosināta par Krievijas līdzjutēju radītajām nekārtībām, rasistisku uzvedību un petaržu dedzināšanu. Par sankciju piemērošanu UEFA Disciplinārlietu komiteja lems otrdien, pēc tam, kad savu izmeklēšanu būs veikusi Krievijas Futbola savienība.

Arī pirms un pēc spēles notika dažādi incidenti, kas policijai trīs dienas pēc kārtas lika pielietot asaru gāzi.

“Šādai nepieņemamai uzvedībai no tā sauktajiem Anglijas un Krievijas faniem nav vietas futbolā,” teikts UEFA izpildkomitejas paziņojumā.

Abu valstu futbola federācijas aicinātas “vērsties pie līdzjutējiem, lai viņi uzvedas atbildīgi un cieņpilni”. Tāpat UEFA izpildkomiteja izteica publisku atbalstu Francijas drošības dienestu darbam.

Pirms tam UEFA svētdien paziņoja, ka pēc sestdien Marseļas «Velodrome» stadionā notikušā tiks ieviesti striktāki drošības pasākumi visos desmit Eiropas čempionāta stadionos. Organizatori sola, ka stadionos tiks palielināts drošības personāla skaits, lai izvairītos no līdzīgiem incidentiem.

Svētdien notikušajos incidentos ievainoti vismaz 35 cilvēki, turklāt viens brits pašlaik cīnās par savu dzīvību, bet desmit huligāni arestēti.

1998.gada Pasaules kausa izcīņas laikā Marseļa piedzīvoja līdzīgus incidentus, kad Anglijas un Tunisijas fanu kautiņos četri cilvēki tika sadurti un aptuveni 100 arestēti.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar