Kredītsaistības šobrīd ir vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju

Vairāk nekā puse iedzīvotāju Latvijā šobrīd dzīvo sev piederošā mājoklī. Savukārt aptuveni katram sestajam ir mājoklis, kura iegādei bijis nepieciešams aizdevums.

Tikpat daudz iedzīvotāju labprāt mainītu esošo dzīvesvietu, tomēr ieceres īstenošanai ir nepieciešams aizdevums, kuru nevar saņemt, jo neizpildās kredīta saņemšanas priekšnoteikumi, secināts Latvijā veiktajā aptaujā.

Saskaņā ar aptaujas datiem vairāk nekā puse iedzīvotāju jeb 52% ir pilnībā apmierināti ar pašreizējo dzīvesvietu un viņiem nav plānu vai vēlmes to mainīt.

Savukārt 14% aptaujāto tuvāko trīs gadu laikā plāno mainīt esošo mājokli – nedaudz vairāk kā puse no viņiem ir gatavi ņemt aizdevumu, bet pārējie uzskata, ka kredīts viņiem nebūs vajadzīgs.

Vēl 7% respondentu atzīmē, ka tuvākajā nākotnē plāno braukt prom no Latvijas, tāpēc mājokļa jautājums viņiem īsti nav aktuāls.

Savukārt aptuveni katrs sestais jeb 17% aptaujāto labprāt mainītu savu mājokli, bet nevar to atļauties, jo viņiem vai nu nav uzkrājums, lai iegādātos mājokli bez kredīta, vai nav pietiekoši ienākumi, lai uzņemtos saistības, vai nav uzkrāta pirmā iemaksa.

Aptaujas dati arī parāda, ka

mazliet vairāk nekā pusei iedzīvotāju šobrīd ir saistības – kredīts vai līzings.

29% no viņiem norāda, ka šobrīd saistību segšana neizraisa nekādas grūtības un tikpat daudzi atzīmējuši, ka šobrīd segt saistības ir grūtāk, nekā iepriekš, tomēr to darīt ir iespējams.

Vēl 23% no aizņēmējiem atbildējuši, ka šobrīd grūtību segt saistības viņiem nav, bet tās var parādīties tuvākā nākotnē.

Vien 12% no tiem, kam ir kredīts vai līzings, teikuši, ka viņi mēdz laiku pa laikam kavēt ikmēneša maksājumus, bet 6% saistību segšana pārtapusi par nopietnu slogu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar