Ko darīt Jāņos, iesaka Jānis Stībelis

ko darīt jāņos stībelis

Klāt vieni no gada gaidītākajiem svētkiem – vasaras saulgrieži, un vairums jau ir izlēmuši, ko darīt Jāņos. Daudzi jau steiguši pamest pilsētu, lai šos svētkus svinētu pie dabas krūts. Līgo un Jāņi ir vieni no tradīcijām bagātākajiem svētkiem, un kurš gan cits par to, ko darīt Jāņos, zinās labāk nekā pats Jānis. Par  saviem svētku paradumiem portālam Puaro.lv pastāstīja dziedātājs, samtainā vokāla īpašnieks Jānis Stībelis.

„Pilsētā Jāņos nav ko darīt, tāpēc noteikti iesaku visiem doties ārpus tās. Patiesībā – jo tālāk prom no civilizācijas, jo labāk. Agrāk stingri ievēroju tradīcijas, tomēr nu esmu sapratis, ka galvenais ir meditācija dabā,” uzskata dziedātājs, un aicina Puaro.lv lasītājus ar alus dzeršanu pārāk neaizrauties. Ja arī kāds kauss vairāk izdzerts, tad nekādā gadījumā  nedrīkst sēsties pie auto stūres.

Mūziķis vislabāk izvēlas Jāņus pavadīt ģimenes lokā, ja vien rodas tāda iespēja. „Gadā man ir divi svētki, kurus vienmēr svinu – tie ir Ziemassvētki un Jāņi. Visos koncertos tāpat neuzstāsies un visu naudu nenopelnīsi. Tā ir mana izvēle,” atklāj Stībelis.

Jāņu nakts gulēta netiks, sola dziedātājs. „Cenšamies ievērot arī citas tradīcijas. Šajos svētkos vienmēr tērpjos tautastērpā, kā arī darinu Jāņu sieru.” Viena no Stībeļu ģimenes darinātā  ķimeņu siera īpašajām sastāvdaļām esot ķiploks, kas piespiests klāt siera masai īsi pirms tās iesiešanas.

Kā jau tas muzikālā ģimenē piedienas, līgošanā neiztikt arī bez dziesmām un dejām: „Vienmēr pa rokai ir kāds instruments – ģitāra vai akordeons. Tad veram vaļā veco labo Līgo dziesmu grāmatu un svētki var sākties.”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar