Kāpēc sievietes pamet vīriešus – pat tos, kurus mīl

Kāpēc sievietes aiziet no saviem vīriešiem, kaut gan vēl joprojām mīl viņus? Atbild Džastins Šanfarbers, laulību konsultants. Viņa darbs ir palīdzēt vīriešiem un sievietēm, kuri apmaldījušies savā laulības dzīvē.

Kaut gan katra pāra problēmas parasti šķiet atšķirīgas, vīriešiem vajadzētu likt aiz auss – ja problēma ir viņos, tad tā visiem ir viena un tā pati.

Un sievas viņus pamet tieši šī viena iemesla dēļ.

Sievietes jūtas šausmīgi. Viņu sirds vai lūzt, taču viņas sakopo visu savu vīrišķību un spēku. Un pamet vīrieti, ar kuru kopā radīti bērni, būvēta māja un pavadīta dzīve. Gandrīz vienmēr tas notiek tikai viena vienīga iemesla dēļ. Un vīriešiem to vajadzētu pamatīgi iegaumēt.

Sievietes aiziet, jo nav vairs viņas vīrieša!

Nē, ne jau tāpēc, ka viņš būtu miris. Vienkārši viņa vairs nav sievietes dzīvē.

Viņi strādā. Spēlē golfu vai caurām dienām blenž datora monitorā. Skatās televizoru. Dodas makšķerēt utt., utt. – saraksts ir bezgala garš.

Vīrieši, par kuriem ir runa, it nemaz nav slikti cilvēki. Viņiem nav ne vainas. Viņi ir labi tēvi. Viņi rūpējas par savu ģimeni. Ar viņiem ir patīkami sarunāties, viņi ir simpātiski. Bet savu sievu viņi uztver kā kaut ko pašsaprotamu. Viņiem sieva ir svarīga. Tomēr sievas nav viņu dzīvē, kaut gan ārēji viss izskatās pavisam citādi.

Kāda sieviete laulību konsultanta kabinetā to ir raksturojusi pavisam skaidri:

„Kādam ir jāatnāk vakarā mājās un jāsniedz man emocionāls atbalsts. Taču šis cilvēks nav mans vīrs. Pat tad, ja es raudu, manam vīram ir par to nospļauties”.

Nē, es nevienu te nemēģinu nosodīt. Es negrasos norādīt, kas ir pareizi un kas – nē. Es jums pastāstīšu tikai to, ko redzu ik dienas. Jums ir tiesības kļūt nikniem vai paust savu sašutumu, ja vēlaties.

Jūsu sieva nav jūsu privātīpašums. Un nav viņas pienākums mīlēt jūs ar visu sirdi un dvēseli. Šī mīlestība ir jānopelna. Dienu no dienas, mirkli pa mirklim. Tieši tāpat, kā jūs pelnāt naudu. Jums viņa ir jāiekaro — ne jau ar naudu vai sociālo statusu, bet ar savu attieksmi. Viņai ir jāsajūt, ka jums nav vienalga. Viņai ir jāzina, ka viņas teiktais un viņas pārdzīvojumi jums kaut ko nozīmē. Viņai ir jāzina, ka jūs sadzirdat viņu.

Nemājiet vienaldzīgi ar galvu, kad viņa jums kaut ko stāsta. Nemieriniet viņu ar monotonu „viss būs labi”. Netēlojiet sātana advokātu.

Viņa vēlas, lai jūs viņu justu. Viņa negrib, lai jūs vienmēr būtu līdzās kā izklaidīgs aparāts ātram seksam. Viņa vēlas, lai jūs kaismīgi attiektos ne tikai pret makšķerēšanu vai futbola spēli, bet arī pret viņu. Jūsu laulība ir dzīvotspējīga vien tik ilgi, kamēr jūsos abos mājo kaisle vienam pret otru. Vai esat pārliecināts, ka jums tā vēl nav apdzisusi?..

Un ja jums tā ir zudusi, tad kāpēc? Kur tā pačibējusi? Noskaidrojiet to. Vai atrodiet to no jauna. Un nevajag aizbildināties, ka nevienam šobrīd neklājas viegli. Visiem un vienmēr „šobrīd neklājas viegli”.

Ja jums šķiet, ka piedalāties sarunā, pamēģiniet sadzirdēt viņu. Tā pa īstam sadzirdēt. Nedomājiet savas domas, kamēr viņa emocionāli stāsta jums par to, kas viņu satrauc. Raugieties viņai acīs. Un nenovērsiet šo skatienu. Vienīgi tad jūs abi jutīsities komfortabli – gan jūs, gan viņa.

Ja viņa jums kaut ko jautā, atbildiet kā pieklājas, nevis vienkārši kaut ko attrauciet. Ieklausieties tajā, ko viņa saka.

Mēģiniet viņu iepazīt labāk. Ticiet man, pat pēc daudziem kopā pavadītiem gadiem viņā ir tas, ko var izzināt katru dienu.

Veltiet viņai nedalītu uzmanību. Ja jūs saņemat viņas roku, pievērsiet uzmanību tam, ko jūt jūsu plauksta. Pievērsiet uzmanību tam, kas notiek tajā brīdī, kad jūs pieskaraties viens otram vai apskaujat.

Kas notiek jūsu ķermenī? Kādas ir jūsu sajūtas? Pievērsiet uzmanību savām vissmalkākajām sajūtām un emocijām. (Dažreiz to mēdz dēvēt par apjaušanu). Dalieties ar viņu savos iespaidos.

Bet jūs jau, bez šaubām, esat pārāk aizņemts, lai to darītu. Jums tam neatliek laika.

Bet tikai piecas minūtes?

Tikai piecas minūtes katru dienu. Vai jūs esat spējīgi tās rast? Nav jau runas, ka tas varētu būt pietiekami ilgs laiks, lai sagatavotu ekstravagantas vakariņas. Ir runa vienīgi par to, ka ikviens vīrietis diennakts laikā spēj izbrīvēt piecas minūtes, lai veltītu SEVI VISU savai sievietei.

Vai jūs to spēsit? Nav šaubu, uzreiz pēc tam, kad to būsiet pamēģinājis, jūs sajutīsiet to, ko sen jau nebijāt jutis. Iespējams, jūs sajutīsiet pavisam citu dzīves garšu. Un jūs vairs nekas nespēs apturēt.

Jūs izglābsiet savu laulību.

 

 Avots: Džastina Šanfarbera mājas lapa

 

Ir viedoklis? Raksti komentārus un seko mums Facebook un Twitter !

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar