Kāpēc detektīvseriāli ir tik aizraujoši

detektīvs

Labi dektektīvseriāli skatītāju paņem savā varā un ar nepacietību liek gaidīt katru nākamo sēriju. Vai tāpēc, ka noziegums sastāv no elementiem, kas veido pārliecinošu stāstu ar visaugstākajām likmēm – dzīvība, nāve, brīvība, taisnība?

Televīzijas kanāla „FOX Life” vēsta, kāpēc detektīvseriāli ir tik aizraujoši un fascinējoši.

detektīvseriāli

 Vēlme piedzīvot labā triumfu pār ļauno

Mums visiem dzīvē gadās brīži, kad jūtamies ievainojami vai skatāmies pār plecu, kamēr šķērsojam ielu. Mēs dzirdam, ka noziegumi un slepkavības notiek katru dienu un pieļaujam, ka tie var atgadīties arī ar mums. Kā varam novērst šīs bažīgās domas? Mums ir jāredz, kā labais pasaulē triumfē pār ļauno. Mums ir jāzina, ka slepkava tiks apturēts un viņam būs jāatbild par sastrādāto. Mēs gribam piedzīvot taisnības uzvaru.

detektīvseriāli

Nepieciešamība izjust intelektuālu baudu

„Mums patīk risināt mīklas un izdzīvot ciklu, kas balstās uz pasaku žanra likumiem, kurus veido sasprindzinājums, briesmas un atrisinājums jeb katarse. Cilvēkam ir vajadzība darbināt smadzenes un gūt intelektuālu baudu, ko spēj piedāvāt labi detektīvseriāli. Viņam patīk domāt līdzi, šķetināt notikumus un mēģināt izgudrot, kurš varētu būt vainīgais,” stāsta Vektere.

detektīvseriāli

 Kriminālžanra un mistērijas sakausējums

Detektīva vērošana ir psihiski dinamisks process, un atrisinājuma brīdī skatītājs izjūt gandarījuma un laimes sajūtu. Detektīvseriāli  valdzina arī ar to, ka tajās nereti izcili sakausējas kriminālžanrs un mistērija. Un galu galā – detektīvfilma ļauj kļūt tikpat gudram vai pat gudrākam par režisoru!

detektīvseriāli

 Patīk asociēties ar varoņiem

Jebkura lieliska detektīvstāsta centrā ir brīnišķīgi varoņi. Labie varoņi, kas cīnās pret ļaunajiem, ar dziļu apņemšanos panākt taisnīgumu un atklāt patiesību. Un ļaunprāši, kas var pasauli sagriezt kājām gaisā, ja viņam izdodas īstenot savu nelietīgo plānu. Tomēr ne labie varoņi, ne ļaundari nav viendimensionāli – tas, kas skatītājam patīk, ir komplicēti varoņi,  pievilcīgi un izcili gudri varoņi ar nedaudz psihotiskām nosliecēm. „Skatītājs nereti tiecas ar viņiem asociēties un iztēloties, kā būtu, ja viņā pašā nebūtu empātijas, līdzjūtības, sirsnības, bet  paliktu tikai tīrs prāts.

detektīvseriāli

 Mīlestība – neatņemams detektīvdrāmas elements

Vairumā labāko detektīvfilmu neatņemams ir arī mīlestības elements. Daudzu slepkavību mistēriju pamatā krustojas mīla un naids. Šeit vietā ielūkoties Bībelē – tur pirmais stāsts ir par Ādamu un Ievu jeb stāsts par mīlestību, bet jau nākamais ir par slepkavību, kurā Kains nogalina savu brāli Ābelu. Bieži vien detektīvseriālos slepkava ir kāds upurim tuvs cilvēks –  laulātais, mīļākais, brālis, māsa, radinieks vai draugs.

detektīvseriāli

 Detektīvseriāli  ir izglītojoši

„Labas detektīvfilmas un seriāli mūs izglīto par to, kā darbojas krimināltiesību sistēma. Šajās filmās un seriālos tiek parādīts, kā norisinās tiesvedības process. Turklāt krimināldrāmas sniedz mums ieskatu modernajās tehnoloģijās un zinātībā,” norāda „FOX Life” pārstāve.

Tieši tāds ir arī jaunais seriāls „Noslēpumi un meli”, ko televīzijas kanāls „FOX Life” sāk demonstrēt no piektdienas, 11.septembra. Seriāla darbība risinās ASV Ziemeļkarolīnas štata pilsētā Šarlotā, un stāsts ir par kādu precētu vīrieti Benu Krofordu, kurš rīta skrējiena laikā atrod piecgadīga zēna Toma līķi un ātri vien kļūst par galveno aizdomās turēto puisēna nāvē.

Lai pierādītu, ka nav vainīgs, Bens dodas meklēt īsto slepkavu.

Galveno lomu seriālā atveido šarmantais amerikāņu aktieris Metjū Raiens Filips, kas Latvijas skatītājiem vislabāk pazīstams ar vadošām lomām Oskaram nominētajā kara drāmā „Mūsu tēvu karogi”, šausmu filmā „Es zinu, ko jūs izdarījāt pagājušajā vasarā” un drāmā „Bīstamās spēles”.

Bena sievas Kristijas lomu atveido pievilcīgā amerikāņu aktrise KaDi Striklenda, kas plašāk zināma ar Šarlotes Kingas tēlojumu medicīnas drāmā „Privātprakse”.

Detektīves Andreas lomā iejutusies aktrise un rokzvaigzne Džuljeta Lūisa, kuru uzskata par vienu no talantīgākajām, gudrākajām un daudzpusīgākajām savas paaudzes Holivudas aktrisēm. Lūisa, kas Latvijas skatītājiem vislabāk pazīstama ar savu lomu kinolentē „Dzimuši slepkavas”, savas karjeras gaitā ir sadarbojusies ar slaveniem režisoriem, tostarp Martinu Skorsēzi, Vudiju Allenu, Lasi Halstrēmu, Oliveru Stounu un Gariju Māršalu.

Avots: FOX Life

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Derdz
Derdz

Es skatos turku ziepenes, atbilst vairāk realismam

Einārs
Einārs

Mans viedoklis labs stāsts