Kalifornija aicina marihuānas lietotājus legalizēties

marihuāna

Marihuānas lietotāji Kalifornijā – ASV lielākajā legālajā marihuānas tirgū – drīzumā saņems ziņas no regulatora, kas aicinās viņus pilnībā legalizēties.

Šis sabiedrības informēšanas kampaņas mērķis ir samazināt nelegālās marihuānas tirdzniecību un nodrošināt, ka cilvēku iegādātā marihuāna ir pārbaudīta un licencēta, vēsta aģentūra AP. 

Attiecīgas reklāmas tiks izvietotas gan uz ielām, gan sociālajos tīklos, informējot sabiedrību par štata uzturētu tīmekļa vietni “CApotcheck.com”, ar kuras palīdzību cilvēki var pārliecināties vai attiecīgā marihuānas tirdzniecības vieta ir legāla.

Šī reklāmas kampaņa izvirza vienkāršu argumentu – ja patērētājs iegādājas nelicencētu produktu, viņš nezina, ko saņem. 

Vienā no reklāmām teikts: “Tam, kas ir jūsu zālē, nevajadzētu būt noslēpumam. Iepērcieties tikai pie licencētiem marihuānas tirgotājiem”. 

Kampaņa oficiāli tika sākta 22.jūnijā Losandželosā notiekošajā marihuānas forumā, kurā piedalījās nozares un regulatoru pārstāvji, kā arī štata amatpersonas.

Kā norāda Kalifornijas marihuānas kontroles birojs, šī kampaņa tiešā veidā attiecas uz patērētāju drošību, uzsverot, ka tikai pie licencētiem tirgotājiem pirkta marihuāna atbilst štata noteiktiem drošības standartiem. 

Kampaņas mērķis ir arī izteikt publisku brīdinājumu nelegālajiem tirgotājiem un pagrīdes marihuānas audzētājiem, aicinot viņus legalizēt savu darbību vai pārtraukt to. 

Marihuāna izklaides nolūkiem Kalifornijā ir legāla kopš 2018.gada 1.janvāra.

Neskatoties uz legalizāciju, nelegālās marihuānas tirgus Kalifornijā joprojām plaukst, galvenokārt pateicoties tam, ka pagrīdes tirgotāji savu produktu piedāvā lētāk, jo viņiem nav jāmaksā nodokļi. 

Tomēr zemākām cenām ir arī savas ēnas puses – atšķirībā no legālās marihuānas, nelegāli pārdotā nav tikusi pārbaudīta atbilstoši štata prasībām, un tāpēc tajā var būt visādi nevēlami “blakusprodukti” – pelējums, pesticīdi, smagie metāli un pat cilvēku ekskrementi. 

Informatīvās kampaņas īstenošanai Kalifornijas štats sākotnēji ir atvēlējis 1,7 miljoni dolāru. 

Legālās marihuānas nozare jau ilgstoši aicinājusi štatu darīt vairāk, lai ierobežotu nelegālo tirdzniecību. 

Saskaņā ar atsevišķām aplēsēm, tikai Losandželosā un tās apkaimē joprojām darbojas simtiem nelegālu audzētavu un tirdzniecības vietu. 

Protams, nozares pārstāvji un kampaņas rīkotāji necer, ka kampaņa pilnībā izskaudīs nelegālo tirgu, tomēr tā tiek uzskatīta par kārtējo soli Kalifornijas centienos palīdzēt legālajiem uzņēmumiem, štatam turpinot pāreju no reiz pagrīdes ekonomikas sektora un miljardiem dolāru vērtu un kontrolētu nozari.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar