Kaķis kā pareģis, sargs un dziednieks – 14 seni ticējumi

Jau mūsu senči ticēja, ka kaķi ātrāk nekā citi dzīvnieki reaģē uz pārmaiņām un jūt ne tikai saimnieka emocionālo stāvokli, bet arī mājās valdošo atmosfēru, kā arī citu cilvēku nolūkus.

Piedāvājam vairākas interesantas pazīmes, kas saistītas ar šiem mājas mīluļiem. Tās, protams, var uztvert kā joku, bet – kas lai zina, kā tur ir īstenībā…

Trīskrāsu kaķi (ar lieliem rudiem, baltiem vai melniem plankumiem) sargā māju no ugunsgrēka, bet saimnieku – no slimībām.

Savukārt baltie karaliskie dzīvnieki spēj piesaistīt finansiālo labklājību un ātru visu problēmu atrisinājumu. Ja kaķis uz tevi skatās un sāk stiepties tavā virzienā, tas nozīmē, ka drīzumā tevi gaida liela peļņa vai dārgs pirkums. Bet ja šādas darbības veic svešs mājas mīlulis – gatavojies nepatikšanām.

Arī līgavām ir vērts pavērot kaķu uzvedību. Piemēram, ja kāzu priekšvakarā kaķis sāk šķaudīt, tas liecina par stipru savienību. Ja kaķis tev tik būtiskajā dienā ir aizbēdzis, tad šī laulība ilgi nevilksies. Savukārt, ja kaķis ir uzgūlies uz sliekšņa un nelaiž tevi ārā no mājas, noglaudi to. Un ja pēc tam ķepainis aizies, tas nozīmē, ka attiecībās ar vīru valdīs sapratne, bet ja kaķis sāks šņākt un skrāpēties, tad arī tu ar savu izredzēto nepārtraukti strīdēsies un skaidrosi attiecības.

Ja tavs kaķis ir ielēcis čemodānā, kad tu gatavojies ceļojumam, tad ceļš būs viegls un visumā brauciens būs veiksmīgs. Savukārt, ja tas pēkšņi sāk skrāpēt čemodāna dibenu, raust no tā laukā mantas, tad ir vērts apmainīt biļeti vai vispār braucienu atlikt. Jo tas var nozīmēt, ka tevi ceļā gaidīs nopietni pārbaudījumi un nepatikšanas.

Ja tavs mīlulis spiežas pie radiatora vai guļ, aizsedzies ar ķepiņu, tas nozīmē, ka tuvojas vēss laiks vai aukstums. Bet, kad kaķis guļ uz muguras vai vienkārši ir izstiepies visā garumā, tad gaidiet siltu laiku.

Kad kaķis sāk skrāpēt grīdu, tad drīz gaidāms sniegputenis, ja berzē ausis – gaidāms stiprs negaiss un lietus, mazgā purniņu – saulains laiks, bet ja nervozi skraida pa māju vai dzīvokli – tuvojas vētra.

Īpaši uzmanīgiem jābūt tiem, kuru mājās ir slimnieki. Piemēram, ja kaķis uzstājīgi guļas vienā un tajā pašā vietā (pie galvas, uz krūtīm, vēdera utt.), šiem orgāniem ir vērts pievērst pastiprinātu uzmanību un pierakstīties pie ārsta.

Ja mājas mīlulis ielec gultā, kurā guļ slimnieks un sāk skaļi murrāt, tas nozīmē, ka slimība drīz atkāpsies.

Ja dzīvnieks nervozi un visu laiku ņaud pie slimnieka gultas, tad par izveseļošanos pagaidām pāragri runāt.

Savukārt, ja kaķis pēkšņi aiziet no mājām, bet slimnieks sāk strauji atveseļoties, tas nozīmē, ka mājas mīlulis slimību ir aiznesis sev līdzi.

Ja jauna sieviete vēlas palikt stāvoklī, tad viņai jādodas ciemos, kur ir grūsna kaķene, jāpabaro murrātāja, laipni jāaprunājas ar viņu un jāpaglauda. Tas prognozē, ka ģimenē būs daudz bērnu, bet dzemdības būs vieglas un mierīgas. Savukārt ja ciemos kaķis sāk pastiprinātu uzmanību pievērst sievietei gaidībās un glaužas ap viņu, tas liecina, ka jau drīz viņa ieraudzīs savu mazuli.

Nesteidzies padzīt svešu kaķi, kurš bez uzaicinājuma vēlas iekļūt tavā mājā. Tiek uzskatīts, kas tas atnes sev līdzi laimi, tādēļ atver durvis un ielaid dzīvnieku. Tici, murrātājs ilgi neuzkavēsies, tiklīdz viņa misija būs izpildīta, viņš tavu māju pametīs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar