Kā Raimonds Tomsons nopelnīja pasaules labākā vīnziņa titulu VIDEO

Prestižajā Pasaules vīnziņu čempionātā Parīzē svētdien, 12.februārī, uzvarēja latvietis Raimonds Tomsons, pārspējot dānieti Ninu Jensenu, kura palika otrajā vietā, un Honkongas pārstāvi Rīzu Čoi, kurš ieņēma trešo vietu.

Lūk, kā tas notika:

Šis čempionāts ir pasaules vīna profesionāļu sabiedrības reprezentablākais pasākums un norisinās reizi trijos gados. Šoreiz tas norisinājās svētdien arēnā “La Défense” netālu no Parīzes.

Tomsons uz skatuves pēc uzvaras sacīja, ka nespēj tam noticēt.

Sarunā ar uzvarētāju pasākuma vadītājs sajauca Latviju ar Lietuvu, jautājot, vai Tomsona valstī ir vīna dārzi, uz ko Tomsons atbildēja ar aicinājumu labāk baudīt Latvijas alu.

Pusfinālā piektdien Tomsons ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka uzaugšana valstī, kurai nav senas vīna darīšanas kultūras, bijusi priekšrocība.

“Mums nav vēstures, un mūsu prāti ir brīvāki. (..) Latīņamerikā vai klasiskajās valstīs, piemēram, Spānijā un Portugālē, viņiem ir grūtāk atvērties pasaules vīniem, jo viņi ļoti lepojas ar saviem,” sacīja Tomsons.

Francijas pārstāve neiekļuva konkursa finālā un palika ceturtajā vietā.

Finālā vīnziņiem bija jāidentificē vīni, jāsakomplektē vīni ar ēdieniem, jāatrod kļūdas cenrādī vai jāuzmin pudele no attēlu sērijas.

Bet, lai iekļūtu finālā, konkursantiem pusfinālā bija jāiztur vairāki “hipsterīgāki” pārbaudījumi, piemēram, jānosaka pieci bezalkoholiskie dzērieni no visas pasaules un jāizdomā vegānu ēdienkarte, kas saderētu ar tiem.

Pareizās atbildes tika atklātas tikai pēc fināla, un visi, tai skaitā žūrijas locekļi, bija vienisprātis, ka tā bijusi gandrīz neiespējamā misija.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
1. vieta pasaulē
1. vieta pasaulē

Kaut kā klusums, bet esam sasnieguši pirmo vietu pasaulē ne tikai vīna pazīšanā bet arī alkohola lietošanā

vecā vīzda freiberga
vecā vīzda freiberga

Ja būtu šņabjziņu konkurss, tur arī uzvarētu vai nu kāds no diženās krievzemes vai arī kāds pastalnieks no dziesmu un geju svētku tautas. Ir ar ko lepoties. Esam diženi!