Kā kļūt bagātam? Skandalozo miljonāru padomi

Kā kļūt bagātam, šis jautājums nodarbina daudzus prātus. Mēdz teikt, ka nauda nesmird. Nav svarīgi, kā kurš ir nopelnījis savu miljonu. Tomēr sabiedrība ļoti atšķirīgi vērtē, piemēram, Bilu Geitsu un Donaldu Trampu. Cilvēki uzskata, ka pirmais pelnīti atrodas Forbes miljardieru desmitniekā, jo viņa naudas avots ir godīgs intelektuāls darbs. Otrais, maigi izsakoties, nebauda īpašu līdzcilvēku mīlestību un cieņu, jo ne reizi vien ir nokļuvis „glancēto” skandālu centrā.

Iepazīstieties ar tieši šādu personāžu — miljonāru, kuru bagātībai piemīt „smaciņa”, atklāsmēm par finansēm. Negaidiet, ka jūs tajās atradīsiet kādas nelikumīgas metodes — tie ir patiešām gudri padomi.

Donald Trump

Donalds Tramps: domā kā miljonārs

Tramps ir amerikāņu biznesmenis, uzņēmuma “Trump Organization” prezidents un “Trump Entertainment Resorts” dibinātājs, visai pārsteidzoša un neparasta personība, kas bieži nonāk amerikāņu augstāko aprindu hronikās. Viņa devīze: svarīgi ir ne tikai tas, ka cilvēkam kaut kas jādara, svarīgi ir arī tas, kas šis cilvēks ir. Citiem vārdiem sakot, nav nozīmes, cik naudas ir tavā kontā — miljons vai vien daži tūkstoši, nozīme ir tam, kāda personība tu esi. Finansiāli panākumi ir iegūstama lieta. Taču gūt panākumus var tikai tad, ja tu spried un uzvedies kā miljonārs. Vienmēr domājiet par savu nākotnes finanšu stāvokli pozitīvi un pārlieku nesaskumstiet par krīzēm (pagājušā gadsimta 90. gados Tramps bija parādos līdz ausīm).

 

bernard-madoff

Bernards Meidofs: investē indeksu fondos

Neuzticību var viest padomi, kurus sniedz biznesmenis, kam piespriesti 150 gadi cietumsoda par to, ka viņš izveidojis vienu no pasaules lielākajām finanšu piramīdām. Tomēr Meidofs daudzus gadus ir pārdevis un pircis vērtspapīrus, tāpēc šo to šajā jomā saprot. Iesācējiem viņš iesaka ieguldīt naudu indeksu fondos, jo tā ir pietiekami efektīva kapitāla pārvaldīšanas sistēma. Indeksu fonds ir visu noteiktā indeksa aprēķinu bāzē ietilpstošo akciju portfelis, kas ļauj sekot kāda tirgus segmenta vai pat visa tirgus rezultātiem kopumā. Tomēr, lai ar to nodarbotos, jums būs vajadzīga ne tikai nauda, bet arī zināšanas. Pirms ieguldīt naudu, ieteicams pamatīgi izpētīt šo jomu, jo indeksu investīcijām ir ne tikai priekšrocības, tām piemīt arī trūkumi.

 

ruperts-merdoks

Ruperts Mērdoks: noslēdz laulības līgumu

Austrāliešu izcelsmes Amerikas mediju magnāts, “News Corporation” impērijas radītājs, kurš ceļu uz savu pirmo miljonu sāka kā maztirāžas austrāliešu avīzes izdevējs, labi „pazīst drēbi”, ja runa ir par sensācijām un naudu. Lai gan viņa reputācijai stipri ir kaitējis 2011. gada „spiegu skandāls”, kas bija saistīts ar to, ka viņa avīze “News Of The World” izsekoja citus pilsoņus, viņš joprojām ir biznesa ikona un dāmu mīlulis. Mērdoka dzīvē ir bijušas trīs „oficiālas” sievietes — viņš ir trīs reizes precējies, un no šīm laulībām viņam ir seši bērni. Šogad 82 gadus vecais mediju magnāts kārtējo reizi ir uzsācis šķiršanās procesu. Pārsteidz, ka bijušās sievas biznesmeni nav izputinājušas. Kā nekā, pēc Forbes datiem, Mērdoka kapitāls ir gandrīz 8,5 miljardi dolāru, un viņš ir 106. bagātākais cilvēks pasaulē. Kāds ir viņa noslēpums? Profesionāli sastādīts laulības līgums. Prātīgāk ir vienu reizi izdot naudu, lai noalgotu labu ģimenes juristu, nekā pēc tam maksāt laulātā parādus un dalīt mantu.

 

stivens-svarcmans

Stīvens Švarcmans: septiņas reizes nomēri, vienu reizi nogriez

Biznesmeņa, “Blackstone Group” ģenerāldirektora Stīvena Švarcmana kapitāls tiek novērtēts 6,5 miljardos dolāru. Viņš uzskata, ka ir nopelnījis savu bagātību, un ar baudu nododas hedonismam: dzīvo 30 miljonus vērtā penthausā un maksā miljonus iemīļotiem dziedātājiem par uzstāšanos savā jubilejā. Švarcmans iesaka nesteigties ar lēmumiem. Bizness mēdz būt ļoti dinamisks, taču tas nenozīmē, ka jums, apstākļu spiestiem, jāpieņem pārsteidzīgi lēmumi vai jāielaižas kompromisos. Ja neesat pārliecināts, piemēram, par kandidātu uz vakanto amatu savā firmā, nepieņemiet šo cilvēku darbā tikai tāpēc vien, ka acumirklī nav pieteicies neviens cits. Termiņi ir svarīgi, bet vēl svarīgāka ir peļņa. Pirms noslēdz darījumu vai ieguldi naudu, “septiņas reizes nomēri”.

 

berluskoni

Silvio Berluskoni: neslinko

Ar Itālijas ekspremjeru neviens nav jāiepazīstina. Visi zina gan par viņa mīlas dēkām, gan par dziedātāja talantu un nodokļu mahinācijām. Tomēr viņš joprojām ir viens no bagātākajiem cilvēkiem pasaulē — viņa īpašumi ir novērtēti gandrīz 8 miljardos dolāru. Kā viņš tos nopelnījis? Ar smagu darbu. Viņš ir strādājis kā galeru vergs. Taču, atmetot ironiju un uzmanīgi ieklausoties, ko viņš stāsta savās biznesa intervijās, kļūst skaidrs, ka Berluskoni ļoti augstu vērtē racionalitāti un darba mīlestību. Bez santīma pie lata netiksi – tas jāiegaumē tiem, kuri daudz un pašaizliedzīgi strādā. Neslinkojot un tērējot mazāk par nopelnīto, finansiāli panākumi nebūs ilgi jāgaida.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kaspars
kaspars

ja man kads varetu palidzet no siem cilvekiem kad 10,000 $piskiet tad vins butu palidzejis man