Kā izdzīvot aviokatastrofā, stāsta lidmašīnas avārijā Kolumbijā dzīvs palikušais bolīvietis

kā idzdzīvot

Kurš gan lidmašīnā pirms pacelšanās gaisā ieklausās stjuartes izklāstītajā drošības instrukcijā? Tikai retais vai īpaši bailīgais. Tomēr arvien biežāk notiekošās aviokatastrofas ir skaudrs atgādinājums, ka nedrīkst nepievērst pienācīgu uzmanību lidojuma drošībai.

kā izdzīvot

29.novembrī aviokatastrofā Kolumbijā gāja bojā 71 cilvēks, bet seši izdzīvoja. To skaitā viens no diviem apkalpes locekļiem – bolīvietis Ervīns Tumiri (attēlā).

Viņš izdevumam „Perfeito” pastāstījis, kā rīkojies briesmu brīdī. Tajā brīdī daudzi lēca augšā no krēsliem un sāka kliegt. Bet es novietoju starp kājām čemodānu un ieņēmu embrija pozu, kā darīt ieteikts lidojumu drošības instrukcijā,” – teica izdzīvojušais bolīvietis.

 

Lūk, vēl seši padomi, kas var palīdzēt izdzīvot aviokatastrofā:

1. Izvēlieties piemērotu apģērbu

kā izdzīvot

Pošoties lidojumam, izvēlieties tādu apģērbu, kas nosegtu visu jūsu ķermeni. Tā jūs būsit vairāk pasargāts no nosalšanas vai apdegumiem, ja lidaparāts avarēs. Tērpieties garajās biksēs, kreklā vai blūzē ar garām piedurknēm un apaujiet ērtus apavus.

 

2. Izvēlieties sēdvietu lidmašīnas astē

kā izdzīvot

Tiem, kuru sēdvietas atrodas lidmašīnas astē, izdzīvošanas iespējas briesmu gadījumā ir par 40% augstākas, nekā tiem, kuru sēdekļi ir lidmašīnas priekšgalā.  Bez tam, pērciet biļeti ar tādu aprēķinu, lai sēdvietai līdzās atrastos eja un kāda no avārijas izejām.

 

3. Saskaitiet, cik sēdvietas ir līdz tuvākajai izejai

kā izdzīvot

Pirms pacelšanās gaisā, saskaitiet, cik sēdvietu ir līdz tuvākajai izejai. Tas noderēs avārijas situācijā, kad redzamību lidaparāta salonā apgrūtinās piedūmojums. Ja zināsiet, cik rindas šķir jūs un avārijas izeju, jūs varēsiet līdz tai nokļūt ar taustes palīdzību.

 

 4. Neatsprādzējiet drošības jostu

kā izdzīvot

Jo vaļīgāka būs drošības josta, jo stiprāku pārslodzi jūs izjutīsiet avārijas gadījumā. Tāpēc lai tā paliek cieši pievilkta visu lidojuma laiku.

 

5. Sagatavojieties

kā izdzīvot

Ja lidmašīna krīt, apsēdieties, noregulējiet sēdekļa atzveltni taisni un novāciet visas mantas no augšējā plaukta. Tā, lai nekas nevarētu uzkrist jums uz galvas.

Pēc tam ieņemiet vienu no divām zemāk aprakstītajām pozām:

  • 1.variants:

Ja jums priekšā nav neviena sēdekļa, aptveriet ar rokām kājas un nolieciet galvu uz ceļiem (1.zīm.);

  • 2.variants:

Ja jums priekšā ir sēdekļa atzveltne, aptveriet galvu ar rokām un atspiediet to pret sēdekļa atzveltni priekšā (2.zīm.). Pirkstus nesaāķējiet.

Abās pozās centieties turēt kājas iespējami tālu vienu no otras. Tā tiks iespējami mazināts trieciena radīto lūzumu risks.

 

 6. Centieties nekrist panikā un saglabāt mieru. Tas ir ļoti svarīgi!  

Bez šaubām, šo ieteikumu ir ļoti grūti īstenot. Taču atcerieties, ka panikas pārņemts cilvēks mēdz rīkoties spontāni un neapdomīgi, un tas ir ļoti bīstami.

 

Atcerieties: lidsabiedrības dara visu iespējamo, lai nodrošinātu drošu pasažieru pārvadāšanu. Aviokatastrofas nav ikdienišķa parādība, un lidot nav jābaidās.

Tomēr, kā mēdz teikt – sargā sevi pats, un tad arī Dievs tevi pasargās. Tāpēc ieklausieties drošības instrukcijās, kuras pirms pacelšanās gaisā atgādina lidmašīnas stjuarte.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Perfeito

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar