Kā būvē ķīnieši: 57 stāvu māja 19 dienās VIDEO

Ķīnas būvkompānija „Broad Sustainable Buildings” 19 dienās uzcēlusi 57 stāvu debesskrāpi, saliekot to „no klucīšiem”.  Būvnieki pielietoja pašu kompānijas inženieru speciāli 30 ēkām izstrādāto tērauda moduļu ātrās montāžas tehnoloģiju.

Viena kvadrātmetra celtniecības izmaksa augstceltnē ir apmēram 1000 ASV dolāru.

Apbrīnojami, bet lielais ātrums, kādā „izauga” debesskrāpis un zemās izmaksas nekādā veidā neietekmē būves kvalitāti. Vismaz tā apgalvo paši ķīnieši. Visas ar šo tehnoloģiju uzceltās būves atbilstot visām prasībām. Tās varot izturēt 9,0 magnitūdu stipru zemestrīci, tām ir augsta siltumizolācija. Turklāt ēkas ir ekoloģiskas un nodrošinātas ar gaisa attīrīšanas iekārtām.

„Izmantojot gatavas metāla konstrukcijas, samazinās nepieciešamība pēc betona, kura piegādei bija nepieciešamas vismaz 15 000 kravas mašīnas.

Tādā veidā būvdarbu zonā ievērojami tiek samazināts gaisa piesārņojums”, — projekta prezentācijā norādīja būvkompānijas pārstāvis Hans Mins Čangs.

„Broad Sustainable Buildings” lolo ambiciozu plānu pielietojot  šo tehnoloģiju 90 dienās  uzcelt pašu augstāko – 838 m augstu – debesskrāpi pasaulē ar 220 stāviem. Jāpiebilst gan, ka projekta īstenošanu apturējušas Ķīnas varas iestādes, kas vēlas veikt visu aprēķinu un ēkas ugunsdrošības papildu pārbaudi.

Vai jūs riskētu tādā ēkā iegādāties dzīvokli? Rakstiet komentārus un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: The Daily Mail

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar