Jostas aizved, Briedis paliek. Kas tālāk?

Mairis Briedis

Pasaules spēcīgākais pirmā smagā svara bokseris Aleksandrs Usiks no Rīgas aizveda divas pasaules čempiona jostas. Tikmēr pirmo zaudējumu piedzīvojušajam Mairim Briedim šis brīdis ir neliela apstāšanās pirms turpmākās cīņām pasaules boksa elitē, vēsta LA.lv.

“Tā bija lieliskākā cīņa, kādu esmu redzējis un tādā reizē iznākums ir otršķirīgs. Divi pasaules čempioni, divi kareivji. Mēs Latviju padarīsim par boksa lielvalsti. Esmu pārliecināts, ka nākotnē būsim šeit atpakaļ,” pasaules boksa supersērijas rīkotāja Kalles Zauerlanda teiktais Briedim ir kā ceļazīme uz turpmākām cīņām pasaules boksa elitē.

Viens zaudējums boksā kādā karjeras posmā var būt izšķirošs visai sportista turpmākajai karjerai. Kādam tādās reizēs viss jāsāk no jauna, bet boksa aizkulišu labirinti mēdz būt nežēlīgi. Kādu laiku katra nākamā uzvara bija ārkārtīgi svarīga arī Mairim Briedim un viņa komandai, kura gāja savu unikālu ceļu pretī boksa virsotnēm. Tagad, kad tās ir sasniegtas un Briedis neoficiālajā rangā ir otrais labākais bokseris aiz Usika, par nākotnes cīņām nav jāuztraucas. Tās būs visaugstākajā līmenī un, visticamāk, – par pasaules čempiona jostas atgūšanu.

“Ceru, ka cīņa visiem patika. Pretī bija spēcīgs bokseris, pirmo reizi boksēju pret pretinieku ar tādu pieredzi. Varbūt mani iegāza tas, ka pirms cīņas biju pārāk mierīgs. Arī tagad esmu mierīgs. Cīņa bija līdzīga. Tiesnešiem no malas labāk redzams. Šāds iznākums dos papildus stimulu trenēties tālāk. Šo cīņu vajadzēs atkārtot un ceru, ka tāda arī notiks,” Mairis Briedis tūdaļ pēc cīņas runāja par revanša maču.

Iespējams scenārijs, taču te vairāk atkarīgs no Usika karjeras turpmākajiem plāniem. Ja izdosies uzvarēt supersērijas finālā un iegūt visas četras čempiona jostas, ukrainis esot gatavs izmēģināt spēkus supersmagajā svarā. Tādā gadījumā revanša cīņa pret Briedi ir maz ticama. Ja Usiks paliek pirmajā smagajā svarā? Šobrīd gribas teikt, ka tieši Briedis revanša cīņā varētu būt pirmais kandidāts uz Usika jostu aizstāvēšanas cīņu.

Brieža menedžeris Alberts Hačaturovs vēl pirms cīņas atklāja, ka arī zaudējuma gadījumā Briedis turpmāk būs turpat blakus cīņām par čempionu titulu. Pasaules boksa sērijas čempionam aizstāvēt visas iegūtās jostas nebūs fiziski iespējams. Kāds tituls paliks vakants, kādam tiks meklēti atbilstoši pretinieki. Tādēļ nav jāšaubās, ka rudens pusē Mairis Briedis varēs cīnīties par kādas (visticamāk – WBC versijā) vai vairāku jostu iegūšanu un atgūšanu.

“Jūsu valstij ir lielisks dēls. Aplaudēsim Mairim! Tie man bija smagākie līdz šim aizvadītie raundi,” Aleksandra Usika teiktais nebija tikai pieklājības frāzes. Tas bija augstākās klases bokss. Tajā lieliskajam Mairim Briedim pretī bija vēl lieliskākais olimpiskais čempions Aleksandrs Usiks. Abi ir unikāli sportisti, abu cīņa bija pasaules boksa aprindās gaidīta un līdzjutējiem sagādāja īstu baudu. Briedis vēlreiz apliecināja, ka var būt boksa pašā elitē. Cīņa vēl nebija galā, kad gan pa pasaules boksa arēnām ceļojošie ārzemju kolēģi, gan rīkotāju pārstāvji ar sajūsmu neslēpa – fantastiska un vēl neredzēta atmosfēra tribīnēs, fantastisks bokss ringā. Tāds bokss, kādu savā paspārnē iegūt un tālāk pārdot gribētu jebkurš boksa promouters.

Zaudējums? Tādi gadās daudziem. Arī Rīgā cīņu klātienē vērojušais Vladimirs Kličko savā karjerā piedzīvoja vairākus zaudējums. Šis noteikti ir tas gadījums, kad Briedim tiks dota iespēja atgriezties. Kur un kā – par to konkrētākas pārrunas droši vien sāksies tikai pēc supersērijas fināla maijā sākumā Džedā. Līdz tam laikam Mairim ir iespēja atvilkt elpu, lai vēlāk paņemto atpakaļ jau izcīnīto.

Šajā saitē var redzēt BOXREC ranga tabulu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LA.LV

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rolands
Rolands

Pie vainas ir Maira sieva. Mairim nebija pārliecības un cīņas spara. Nebija par ko cīnīsties.