Jēzus gejs un smēķē marihuānu – Brazīlijā pieprasa aizliegt Netflix komēdiju

Jēzus gejs

Petīciju, kurā pieprasa aizliegt zaimojošo filmu, parakstījuši vairāk nekā divi miljoni cilvēku.  

3. decembrī Netflix Brasil laidusi klajā brazīliešu komēdiju “A Primeira Tentação de Cristo” (Jēzus pirmais kārdinājums), kas izraisījusi sabiedrības vētrainu sašutumu. Kristieši filmas veidotājiem pārmet Dieva zaimošanu un petīcijā pieprasa filmu aizliegt.  

Komēdija vēsta par Jēzu, kurš pārradies mājās pēc 40 dienu klīšanas tuksnesī kopā ar savu jauno draugu Orlando. Jēzus radi – Jaunava Marija, viņas vīrs Jēkabs, kā arī Dievs, kas atveidots cilvēka izskatā, par godu viņa 30 gadu jubilejai sarīko ballīti, kurā tiek iepazīstināti ar Jēzus draugu Orlando, kurš, kā var noprast, ir viņa “boifrends”. Visa svēto ģimenīte uz velna paraušanu pīpē “zālīti”, kā arī dzimšanas dienas ballītē ir ielūgta īpaša viešņa – senākās profesijas pārstāve.

Filmas autori ir grupa brazīliešu jutuberu “Porta dos Fundos”, komēdija ir portugāļu valodā, bet Netflix platformā skatāma ar subtitriem.

Brazīlijas sabiedrība filmu vērtē kā vulgāru un aizvainojošu. Brīdī, kad tapa šī ziņa, petīciju par filmas aizliegšanu bija parakstījuši vairāk nekā divi miljoni cilvēku. Tāpat arī protestu pret šo savdabīgo komēdiju ir izteikuši Brazīlijas politiķi un sabiedrisko organizāciju darbinieki.

Paši komiķi uzskata, ka protestiem nav iemesla un sabiedrības reakcija ir homofobiska. Viņi apgalvo, ka Netflix ir tādās pašās domās.

«Filma neprovocē uz vardarbību un mēs neaicinām cilvēkus neticēt Dievam», — norādījis viens no jutuberu gupas “Porta dos Fundos” dalībniekiem Fabio Porša.

Viņš arī piebildis, ka filmā tiešā tekstā netiek apgalvots, ka Jēzus ir gejs.

«Mēs spēlējamies ar mājieniem par to, ka Jēzum ir jauns draugs un, iespējams, šis draugs ir gejs, un viņi vienkārši jautri pavadījuši laiku šajās 40 dienās tuksnesī», ― piebildis aktieris.

Un kāds ir jūsu viedoklis par šādu Jēzus interpretāciju?

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar