Jaunzēlandē sācis darboties marihuānas tirdzniecības automāts

Jaunzēlandes pilsētā Oklendā uzstādīts automāts, kurā tiek pārdota smēķēšanai gatava marihuāna, vēsta britu laikraksts The Daily Telegraph.

Nacionāla organizācija marihuānas likumdošanas reformēšanai (Organisation for Reform of Marijuana Laws – NORML) iznomājusi standarta tirdzniecības automātu, taču nomainījusi ierastās uzkodas un dzērienus ar vienu gramu marihuānas paketēs. Devu ar marihuānu iespējams nopirkt par 20 Jaunzēlandes dolāriem (desmit britu sterliņu mārciņām).

Pēc NORML prezidenta Džuliana Krauforda vārdiem, automātam ir milzīga piekrišana un nedēļas nogalēs klubā Daktory, kur izvietots automāts, tiek pārdoti vairāki simti marihuānas iepakojumu.

Jāpiebilst, ka marihuānas izplatīšana Jaunzēlandē ir likumpārkāpums, par kuru paredzēts naudas sods vai arests. Tomēr, atbilstoši vietējai likumdošanai, marihuānas pārdošana, izmantojot automātu, nevar tikt pielīdzināta tirdzniecībai ar narkotikām, jo procesā nepiedalās dīleris, paskaidrojis Dž. Kraufords. Tomēr policija ir pa laikam pārbauda klubu, kurā uzstādīts aparāts.

Jaunzēlande ir viena no valstīm, liela daļa kuras iedzīvotāju neuzskata marihuānas smēķēšanu par nosodāmu – statistika liecina, ka regulāri marihuānu smēķē aptuveni 13% pieaugušo jaunzēlandiešu, atzīmē laikraksts.

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar