Jau pirmajās dienās pēc nonākšanas grāmatnīcās Indriķa Latvieša jaunā romāna „Nāve” („Bailes – 4”) pirmā daļa kļuvusi par pieprasītāko grāmatu Latvijā

Indriķa Latvieša jaunā romāna „Nāve” („Bailes – 4”) pirmā daļa, kas tikai aizvadītajā ceturtdienā devās uz grāmatnīcām, jau ir kļuvusi par nedēļas vispieprasītāko grāmatu Latvijas lielākajos grāmatnīcu – „Jāņa Rozes” un „Valtera un Rapas” – tīklos.

Šķiet neticami, bet fakts – Latvijas lasītājiem jaunais politiskais kriminālromāns ir izrādījies interesantāks pat par kārtējo erotisko trilleri, kurš vispieprasītāko grāmatu sarakstos ir nobīdīts uz otro vietu.

Romāns ir jau ceturtais „Baiļu” sērijā, kuras iepriekšējie trīs romāni „Bailes”, „Vara” un „Nauda” iepriekšējos gados nekavējoties pēc iznākšanas tāpat kļuva par vispieprasītākajām grāmatām Latvijā.

Šoreiz autora iecere bija tik grandioza, ka romānu ir nācies dalīt divās daļās. Pirmā daļa jau nonākusi grāmatnīcās, bet otrā ir sarakstīšanas procesā un tiks pabeigta tuvāko pāris mēnešu laikā.

Uz to, kāda pretdarbība ir bijusi jaunā romāna iznākšanai, uzskatāmi norāda uzraksts uz tās vāka „Grāmata, kuras dēļ notika kratīšanas pie Jurģa Liepnieka un Lato Lapsas”. Domājams, cilvēki, kas ķērušies pie jaunās grāmatas lasīšanas, jau ir sapratuši, kāds varētu būt bijis šīs pretdarbības raksturs.

Advokāta Pāvela Rebanoka slepkavība un tās izmeklēšanas “norakšana”, Jutas Sviķes biogrāfijas pretrunas un mīklainā nāve, “krievu spiega” Oļega Burlaka safabricētā lieta un tās sekas, valstsgribja Egila Melita aizvien kriminālākā apsēstība ar okšķera Ata Āpša darbību, ar dievišķām atklāsmēm pārņemtais justīcijas ministrs Jānis Mordāns, nedaudz korumpētās veselības eksministres Ilzes Piņķeles vakcīnkarjeras nedienas, jaunā aktīviste Zelma Labkrance un viņas savervēšana ar narkotiku sainīša palīdzību, podagras nomocītais Satversmes apsardzības biroja priekšnieks Jānis Mīzītis, – šie ir tikai daži no romāna varoņiem un sižeta līnijām.

„Viņiem visiem blakus soļo Nāve. Vai mirs konkrēti cilvēki vai visa Latvijas valsts? Pareizāk sakot, jautājums gan nav – vai mirs? Jautājums ir – kad un kāpēc mirs?” jaunā romāna pēcvārdā raksta Indriķis Latvietis.

Protams, „Nāves” lasītāji paši savas labsajūtas vārdā jau tradicionāli tiek laipni aicināti uzskatīt, ka šīs un citu Indriķa Latvieša grāmatu pamatā nekādā gadījumā nav patiesi notikumi un ka to varoņi ir izdomāti no A līdz Z, jo Latvijas valstī, cik nu no tās vairs ir palicis pāri, nekas tāds notikt joprojām nevar. 

Iespējams, lasītājiem nozīmīgs var šķist fakts, ka izdevēji ir veikuši nopietnas pārrunas ar grāmattirgotājiem un uzkāpuši uz rīkles paši savai alkatībai, lai grāmatas mazumtirdzniecības cena grāmatnīcās nepārsniegtu 10 eiro atzīmi. Šķiet, mums tas ir izdevies.

Izdevēji arī aicina lasītājus – ja jums gadījumā ir zināms kas interesants par personām, kuras varētu būt jaunā romāna „varoņu” prototipi, lūdzu, atrakstiet uz e-pasta adresi [email protected], šai informācijai ir visas iespējas parādīties „Nāves” otrajā daļā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar