Jahtas – pasaules bagātāko puiku spēļmantiņas

jahtas

Bagātniekiem vienmēr patikušas dažādas ekskluzīvas lietas un izklaides. Šoreiz pievērsīsimies viņu interesei par okeānu. Šajā sarakstā atradīsiet iespaidīgākās jahtas, kas pieder super bagātajiem. Kā spilgtākās var minēt Eclipse jahtu, kas pieder Abramovičam, Dubajas jahtu, kas pieder šeiham Matumam un Rising Sun jahtu, kas iepriekš piederējusi Lerijam Elisonam.

 

Eclipse Superjahta

Īpašnieks: Romāns Abramovičs
Cena: $ 350 miljoni

jahtas

Romāns Abramovičs pazīstams ar savu ārišķīgo dzīvesstilu, tādēļ tas nav nekāds pārsteigums, ka viņam pieder pasaules dārgākā jahta, kuras nosaukums ir Eclipse. Jahta tika iegādāta ekonomiskās krīzes laikā un pārspēj visus iepriekšējos rekordus gan cenas, gan izmēra ziņā. Šī jahta tika būvēta 2 gadus. Šim 170,08 metru gigantam ir peldbaseins un bārs, divi helikoptera nolaišanās laukumi, 20 ūdens motocikli, kinoteātris, bibliotēka un milzīga guļamistaba. Jahtai ir arī raķešu tuvošanās noteikšanas sistēma, kas ļauj tās īpašniekam justies drošam. Tai ir arī zemūdens ieeja/izeja ārkārtas gadījumiem. Jahtai ir 9 klāji, kuriem katram ir sava ieeja/izeja, kas padara to par drošāko jahtu, kas jebkad būvēta.

 

Dubajas megajahta

Īpašnieks: Šeihs Mohammeds bin Rašids Al Maktums
Cena: $ 300 miljoni

jahtas

Jahta, kas agrāk bija lielākā un dārgākā pasaulē, pieder Šeiham Maktumam, kas to pasūtīja 2001. gadā. Viņa īpašumā tā nonāca 2006. gadā. Jahtai ir milzīga ēdamzāle, stiklotas trepes, kas savieno ar VIP personu un viesu istabām, lifti, bāri un helikoptera nolaišanās laukums. Tā kā jahta lielākoties atrodas līcī, lielākā tās daļa ir slēgta. Tajā ir gaisa ventilācijas sistēma, kas pasargā viesus no pārkaršanas.

 

Dilbar

Īpašnieks: Ališars Usmanovs
Cena: $ 263 miljoni

jahtas

Šī 2005. gadā būvētā jahta pieder krievu tērauda magnātam Ališaram Usmanovam un tā nosaukta viņa mātes vārdā. Šo 110,03 metrus garo gigantu veidojuši dizaineri Lursons un Tims Hejvuds. Kopumā tajā var atrasties 20 viesi un 47 cilvēku liels apkalpojošais personāls. Uz jahtas ir džakuzi, peldbaseins un helikoptera nolaišanās laukums. Jahtas vidējais ātrums ir 18,4 mezgli, bet maksimālais ātrums var sasniegt pat 21 mezglu. Jahtai ir arī divkāršs dīzeļdzinējs un tam ir īpaši izplūdes gāzes filtri, kas palīdz nepiesārņot ūdeni.

 

Rising Sun

Īpašnieks: Deivids Gefens
Cena: $ 200 miljoni

jahtas

Šī jahta agrāk piederēja Lerijam Elisonam, Oracle prezidentam, un pašreiz ir Deivida Gefena īpašums. Jahta ir 138,07 metrus gara un tajā vienlaikus var atrasties 16 viesi un apkalpojošais personāls. Šim milzenim ir basketbola laukums, ko var pārveidot par helikoptera nolaišanās vietu, vīna pagrabs, peldbaseins un kinoteātris. Tajā ir arī vieta zemūdenei gadījumā, ja kādam viesim pēkšņi vajag pamest jahtu. Jahtas  uzturēšana izmaksā 13 miljonus dolāru gadā.

 

Octopus

Īpašnieks: Pols Alens
Cena: apmēram $ 200 miljoni

jahtas

Polu Alenu visā pasaulē pazīst kā vienu no Microsoft dibinātājiem, taču viņam patīk arī kuģošana, tādēļ tika iegādāta šī jahta. Šis milzenis ir 126,19 metrus garš un tas var atrasties uz ūdens divas nedēļas bez pārtraukuma. Tajā ir arī zemūdene, kurā var satilpt 10 cilvēki, 2 helikoptera nolaišanās laukumi, peldbaseins un 7 laivas.

 

Luksusa jahta Amevi 

Īpašnieks: Lakšmi Mittals

jahtas

Indiešu tērauda magnātam Lakšmi Nivas Mittalam pieder vairāki iespaidīgi luksusa priekšmeti, no kuriem viens ir Ameyi jahta. 2010. gadā tajā paviesojās Dženifera Lopesa, kad pēc Kannu kinofestivāla Lakšmi Mittals viņai par godu uz tās sarīkoja vakariņas. Šai jahtai ir unikāls Rolls Royce stabilizators, kas ir galvenais priekšmets, kas nodrošina ērtību un stabilitāti. Bez tam jahtā ir masāžas telpa, kinoteātris, sporta zāle, peldbaseins un frizētava. Tajā var ietilpt 16 viesi un 22 cilvēku apkalpojošais personāls.

 

 Luksusa megajahta Al Said 

Īpašnieks: Sultāns Kvabiss bin Saīds al Saīds
Cena: $ 109 miljoni

jahtas

Šī karaliskā jahta ir īpaša ar savu dizainu, kas varētu patikt jebkuram augstmanim. 2007. gadā jahtu uzbūvēja Larssen Yachts un tās dizainu veidoja Džonatans Kvinns Barets. Tajā var ietilpt 65 viesi un 140 cilvēku apkalpojošais personāls, kā arī 50 cilvēku simfoniskais orķestris! Viesu sarakstā galvenokārt ir līča rajonā dzīvojošie, kas uz klāja nolaižas ar helikopteriem.

 

Mega jahta Prince Abdulaziz 

Īpašnieks: Abdulla bin Abdul-Azizs al Sauds
Cena: $ 73 miljoni

jahtas

Šī jahta pieder karalim Abdullam bin Abdul-Azizam al Saudam un tika iegādāta laikā, kad viņš vēl bija troņmantinieks. Jahta būvēta 1984. gadā Helsin’or Vaerft ostā un tajā paviesojušies dažādu rangu augstmaņi. Tajā var satilpt 22 viesi un 14 cilvēku apkalpojošais personāls, kas ir apmācīti pakalpot augstmaņus. Maksimālais jahtas ātrums ir 22 mezgli. Jahtā vēl ir džakuzi, restorāns un detaļas, kas atgādina bēdīgi slaveno Titāniku.

 

Tian luksusa jahta

Īpašnieks: Anils Ambani
Cena: apmēram $ 80 miljoni

jahtas

Šī luksusa jahta ir pabijusi ziņu reportāžās saistībā ar noziedzīgām darbībām, taču tas nekaitē izklaidēt bagātniekus visā pasaulē. Tā pieder uzņēmējam Anilam Ambani (Reliance Industries) un tā tika pasniegta kā dāvana viņa sievai. Jahta tiek dēvēta par „Rolls Royce uz ūdens” saistībā ar tās iekšējo interjeru un vispārējo noformējumu. Jahtas nosaukums ir Anila Ambani un viņa sievas Tīnas vārdu salikums. Jahtā ir ēdamzāle, 5 kajītes, kas stiepjas pa diviem klājiem, un 6 greznas vannasistabas.

 

 Indian Empress

Īpašnieks: Dr. Vidžejs Mallaja
Cena: $ 942,681

jahtas

Vidžeju Mallaju pazīst pēc viņa dzīvesstila un kaislības kolekcionēt dārgas mantas. Indian Empress jahta ir viena no tām. Šim milzenim ir džakuzi, ūdens motocikli un ūdenssporta aprīkojums, plaša ēdamzāle, sauļošanās klājs, satelīta televīzija un bezvadu internets. Maksimālais jahtas ātrums ir 24 mezgli un dzinēju jauda ir 15 000 zirgspēku. Jahta galvenokārt kuģo pa Vidusjūru un Indijas okeānu.

 

Avots: Forbes

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar