Izraēlā atrod zāles, kas divās stundās uzlabo kritisku Covid-19 pacientu stāvokli

medicīna

Izraēlas galvaspilsētas Jeruzālemes Hadasas slimnīcā ir izveidotas speciālas zāles, lai ārstētu Covid-19 pacientus ar vienu no nopietnākajām vīrusa komplikācijām – citokīnu vētru.

Šim nolūkam Izraēlā eksperimentē ar zālēm “Allocetra”, kas divu stundu laikā uzlabo vīrusa skartos pacientus, vēsta timesofisrael.com.

Eksperimentālās zāles jau ir pārvarējušas I un II fāzes klīniskos pētījumus smagu un kritisku Covid-19 gadījumu ārstēšanā. Tiek ziņots, ka 90% no smagi slimiem pacientiem, kuri piedalās šajā pētījumā, ir atveseļojušies no Covid-19.

Zāles “Allocetra” cilvēka ķermenī darbojas, nomācot hiperaktīvo imūnreakciju un iekaisuma reakciju, kas dažkārt sākās Covid-19 pacientiem un tiek saukta par citokīnu vētru. Tās rezultātā tiek izraisīta orgānu mazspēja un dažos gadījumos arī nāve.

Covid-19 pacients Jairs Tejebs, kurš piekrita eksperimentam, vien trīs dienas pēc ārstēšanas uzsākšanas intervijā ar žurnālistiem sacīja: “Es nevarēju elpot, es tik tikko varēju parunāt, mans stāvoklis bija ļoti kritisks. Esmu pieredzējis situācijas, kuras jūs nevarēsiet aprakstīt divos vārdos.”

Pēc pacienta teiktā, viņš izjuta izmaiņas jau divas stundas pēc zāļu lietošanas. “Ārsti man iedeva zāles. Pēkšņi jau pēc divām stundām es sāku just kaut ko dīvainu. Es pārtraucu klepot, mana elpošanas atgriezās un es jutos labāk,” sacīja Tejebs.

“Es nespēju tam noticēt. Es pat baidījos teikt, ka jūtos labi. Pirms divām dienām es nevarēju stāvēt uz kājām. Un paskatieties uz mani tagad – es eju mājās,” Tejebs paziņoja intervijā.

Šīs zāles III fāzes klīniskie pētījumi šobrīd tiek veikti un tajos piedalās vairāk nekā 100 pacientus.

Izraēlas Ičilovas medicīnas centrā izstrādātās zāles piesaista zinātnieku aprindu uzmanību.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: timesofisrael.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar