“Nekā personīga” informācijas avots apgalvo, ka tikusi iebaidīta

TV3 raidījums „Nekā personīga” aizvadītās nedēļas svētdienas pārraidē lepni pavēstīja, ka dienas gaismā izvilcis krāpšanas shēmu Rīgas Satiksmē: uzņēmums it kā gadu maksājis vairākus simtus tūkstošu par tīrīšanas līdzekļiem, kuru vietā saņemts parasts ūdens. Par to intervijā stāstīja Vitalex, HRM un Alchimica Latvia darbiniece Vita Baurovska (attēlā).

Taču trešdien pilsētas mērs Nils Ušakovs no raidījuma “galvenās varones” Vitas Baurovskas saņēmis vēstuli un videoierakstu, liecina ieraksts viņa sociālā tīkla Facebook.com lapā.

Savā vēstulē Baurovska atsauc visu teikto un uzsver, ka interviju raidījumam „Nekā personīga” viņa sniegusi psiholoģiska un emocionāla spiediena iespaidā.

Baurovska arī atvainojusies uzņēmumam „Rīgas satiksme”.

Iepriekš tieši Baurovskas teiktais deva iespēju raidījumam „Nekā personīga” parādīt sižetu par to, ka „Rīgas satiksme” par 280 000 tūkstošiem latu transporta mazgāšanai domātu līdzekļu vietā esot iepirkusi ūdeni.

Viss skandāls, kas sākās, skaļi apvainojumi, rīdzinieku sašutums un prasības pēc izmeklēšanas un soda balstījās uz vienu frāzi, ko raidījumā „Nekā personīga” teica Vita Baurovska: „Tilpnēs, muciņās, plastmasas mucās tika uzpildīts ūdens.”

https://www.youtube.com/watch?v=MSbnarGCf6s
Videoierakstā teiktā atšifrējums:

“Es, Vita Baurovska, apdomājot visu notikušo pirms šī mana 2015.gada 2.februāra labprātīgā paziņojuma, apliecinu, ka informāciju, kas atspoguļota raidījumā „Nekā personīga”, sniedzu vairāku faktoru iespaidā. Tiku informēta, ka, nesniedzot informāciju, būšu līdzdalībnieks kriminālnoziegumā, par ko tiks arī ziņots institūcijām.

Intervijā atspoguļotais nav ne ar ko pamatojams, tie ir tikai mani vārdi emocionālā un psiholoģiskā stāvokļa iespaidā. „Rīgas satiksmei” tika piegādāta nanotehnoloģiskā ķīmija, nevis ūdens, kā tika atspoguļots intervijā. Izsaku nožēlu par radītajām neērtībām „Rīgas satiksmes” vadībai, Aleksandram Beskorovainijam, Vjačeslavam Stunžānam un citām personām, kurām radīju zaudējumus. Nepieciešamības gadījumā savu tekstu varu atkārtot.”

Nils Ušakovs uzdevis „Rīgas satiksmes” vadībai vērsties policijā ar prasību veikt izmeklēšanu – kas un kādos apstākļos izdarījis spiedienu uz Vitu Baurovsku, veidojot sižetu raidījumam „Nekā personīga”.

Iespējams, mēs esam saskārušies ar vienu no netīrākajiem piemēriem Latvijas politikā un žurnālistikā, kad nomelnošanas kampaņā tiek izmantoti jebkādi līdzekļi, lai piespiestu cilvēkus kameras priekšā sniegt melīgus apgalvojumus. Un, ja tā ir taisnība, tad vainīgajiem ir jāsaņem sods, savā Facebook lapā raksta pašvaldības vadītājs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar