Inficējies ar Covid-19, miris zīmola “Kenzo” dibinātājs Takada

Kenzo Takada

Japāņu modes mākslinieks un zīmola “Kenzo” radītājs Kenzo Takada miris Parīzē 81 gada vecumā, kā nāves iemesls tiek minēta saslimšana ar Covid-19, svētdien vakarā vēsta BBC.

Par dizainera nāvi paziņojis uzņēmuma pārstāvis.

Viņa radošo rokrakstu raksturoja krāsaini grafiski un ar ziedu motīviem apdrukāti audumi. Takada bija pirmais japāņu dizainers, kas guvis atzinību Parīzes modes pasaulē.

Dzimis netālu no Osakas Japānā, uz dzīvi Francijā viņš apmeties pagājušā gadsimta 60. gados un tur pavadījis visu savu darba dzīvi.

Uzņēmuma pārstāvji, godinot Takadas piemiņu, piemin, ka “ar saviem teju 8000 dizainiem viņš nekad nepārstāja svinēt modi un dzīvi”.

Parīzes pašvaldības vadītāja Anna Hidalgo ierakstā tviterī Takadu novērtējusi kā milzīgu talantu, kas devis krāsai un gaismai savu vietu modē. “Parīze sēro par vienu no saviem dēliem,” raksta Hidalgo.

Zīmols “Kenzo” tagad ir luksusa preču ražotāju konglomerāta “LVMH” sastāvā, kam Takada savu zīmolu pārdeva 1993. gadā. Sešus gadus vēlāk viņš pameta modes pasauli.

Sargiet sevi un sekojiet mums  Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Lūgsim Latvju Dievus par slimnīcās ievietotajiem Covid-19 pacientiem! Aizlūgsim Latvju Dievus par tiem cilvēkiem, kas miruši šīs kaites dēļ, lai viņu nākamā reinkarnācija būtu veiksmīga! Aicinu no sirds lūgt Latvju Dievus, lai Kovids (Covid-19) pamestu mūsu zemīti! Saglabāsim dvēseles gaismu sevī. Apzinīgi ievērosim visus pandēmijas ierobežojumus un mediķu norādījumus! Iedegsim uz galda košas un krāsainas svecītes par godu Latvju Dieviem. Regulāri vēdināsim savus namus. Lūgsim Latvju Dievu svētību un viedumu kopā! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Novēlu visiem maniem tautiešiem stipru veselību un izturību! Sirsnīgi, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) Skolnieciņš® Skolnieciņš™ [Baltu Skaudības Dievs Skolnieciņš]… lasīt vēl »