Infektoloģijas centra galvenā ārste: “Esam saņēmuši Covid-19 ārstēšanai “Remdesivir””

Baiba Rozentāle

“Šodien Latvija saņēma pret Covid-19 vīrusa preparātu “Remdesivir”. Saprotam, ka arī bakteriālas infekcijas ārstējot ar antibiotikām ne vienmēr mēs ar vienu varam izārstēt, mums ir jāpamaina pret citām vai jākombinē, bet patiesībā šajā īsajā brīdī ir noticis milzīgs progress,” RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” otrdien skaidroja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Iepirkums veikts Eiropas komisijas centralizēta konkursa rezultātā un Eiropas Savienības valstīm ir sadalīti attiecīgi daudzumi, ko valstis iepērk, noslēdzot līgumu, kādu sastādījusi Eiropas komisija.

Arī Latvijas valsts Nacionālā veselības dienesta personā ir šādu līgumu noslēgusi un šodien saņemta pirmā zāļu partija.

Latvijas Infektoloģijas centram ir uzticēta koordinētāja loma kā vienam no Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāriem, kur visi ir tikai Covid-19 pacienti, tāpēc slēgta tipa aptiekā šīs zāles glabājas tur.

“Tas nozīmē, ka gan pacienti Tuberkolozes un plaušu slimības centrā, gan Gaiļezerā, gan citur būs iespējams saņemt šo medikamentu, bet piegādes būs pēc stingra grafika,” Rozentāle skaidro.

Tagad saņemta oktobra deva, tad būs novembra, decembra un tā līdz martam.

Šīs zāles iepriekš ir testētas arī Latvijā. “Mums pietika septiņiem pacientiem un patiesībā rezultāti bija labi!”

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Rīga TV24

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ilmarinnens
Ilmarinnens

“Mums pietika septiņiem pacientiem un patiesībā rezultāti bija labi!”
Ko nozīmē – patiesībā rezultāti bija labi?
Četriem palīdzēja, trīs pacientiem nepalīdzēja?