Infektoloģe Vīksna: Globāla otrā Covid-19 viļņa parādīšanās rudenī ir apšaubāma

Ludmila Vīksna

Ņemot vērā patlaban zināmo, otrā Covid-19 viļņa parādīšanās rudenī, kā tas pagaidām tiek prognozēts, var tikt apšaubīta, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja, profesore Ludmila Vīksna.

“Man nav pietiekami pārliecinošu pierādījumu,” uzsver profesore un piebilst, ka viņa nav atradusi skaidrojumu tam, ka būs globāls otrais Covid-19 vilnis.

Viņa skaidro, ka “tas drīzāk varētu notikt, ja blīvā vidē vīruss ienāktu atkārtoti”. Taču attiecībā uz Latviju jāņem vērā tādi faktori kā populācijas blīvums, iedzīvotāju disciplinētība un attieksme pret sociālās distancēšanās pasākumiem, klāstīja Vīksna.

Tostarp infektoloģei pagaidām nav gana informācijas, kas apliecinātu, ka Covid-19 varētu tik ļoti izmainīties, lai parādītos atkal, kā tas ir ar gripas vīrusu. Citu novērojumu starpā Vīksna norāda uz to, ka gripa neparādās uzreiz globālā mērogā, kā tas patlaban novērojams ar Covid-19.

Tomēr neatkarīgi no tā, vai otrais vilnis pienāks, profesore uzskata, ka ar Covid-19 būs jāsadzīvo ilgtermiņā.

Vaicāta par to, cik liela sabiedrības daļa Latvijā patlaban varētu būt izslimojusi Covid-19 un izstrādājusi antivielas, profesore skaidro, ka visai aptuveni aprēķini norāda, ka tie varētu būt līdz pat 10% iedzīvotāju. Šāds rezultāts tiek iegūts par aprēķinu bāzi ņemot kopējo inficēto skaitu, kuru inficēšanos apliecina Covid-19 tests.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar