Ievērojami cilveki, kas pamatīgi izgāzās, tomēr kļuva vareni un bagāti

Ievērojamu cilvēku biogrāfijās nereti ceļš uz galvu reibinošiem panākumiem šķiet tīri vai rozēm kaisīts. Tomēr tā gluži nav – arī viņiem ir nācies piedzīvot pamatīgu izgāšanos. Nekļūdās tikai tie, kas neko nedara. Ja tu nekad neesi izgāzies, tas tikai nozīmē, ka nekad neesi uzdrīkstējies izmēģināt kaut ko jaunu.

Šis noteikti ir ne viena vien pasaules mēroga veiksminieka dzīves vadmotīvs. Šobrīd šo ievērojamo cilvēku vārdus zina ikviens visā plašajā pasaulē kā izcilākos savas nozares pārstāvjus, bet toreiz…

 

ievērojamu-cilvēku-izgasanas

1. Alberts Einšteins

Viens no ievērojamākajiem 20.gadsimta zinātniekiem, Nobela prēmijas laureāts Alberts Einšteins līdz pat četru gadu vecumam nebilda ne vārda. Puisēna skolotāji nosprieda, ka viņš jau nu gan dzīvē nekad neko nesasniegs. Nu Einšteins zināms visā pasaulē ar savu ieguldījumu relativitātes teorijas izveidē, kvantu mehānikas, statistiskās mehānikas un kosmoloģijas attīstībā. 1921. gadā viņam tika piešķirta Nobela prēmija fizikā par fotoelektriskā efekta skaidrojumu un „par nopelniem teorētiskās fizikas labā”. Einšteina vārdā nosaukta vienība, ko lieto fotoķīmijā, asteroīds, kā arī ķīmiskais elements einšteinijs.

 

ievērojamu cilvēku izgāšanās

2. Maikls Džordans

Izcilais basketbolists Maikls Džordans tika izslēgts no vidusskolas basketbola komandas. Tas viņu tik ļoti sarūgtināja, ka mazais Maikls devās mājās, ieslēdzās savā istabā un raudāja. Turpretī šobrīd viņa biogrāfija Nacionālās basketbola asociācijas tīmekļvietnē vēsta: „Tiek uzskatīts, ka Maikls Džordans ir visu laiku izcilākais basketbolists.” Džordans bija viens no vislabāk pārdotajiem savas paaudzes sportistiem, kuram bija milzīga nozīme NBA popularizēšanā visā pasaulē 1980. un 1990. gados.

 

ievērojamu cilvēku izgāšanās

3. Volts Disnejs

Amerikāņu filmu un televīzijas producents, scenārists, aktieris, animators un veiksmīgais uzņēmējs Volts Disnejs tikai atlaists no darba izdevniecībā „iztēles un oriģinālu ideju trūkuma dēļ.” Šobrīd viņš plaši pazīstams kā animācijas tēlu Mikipeles un Donalda Daka autors. Disnejs arī plānoja un piedalījās Disnejlendas celtniecībā, kas 1955. gadā tika atklāta Anahaimā, netālu no Losandželosas. Neilgi pirms nāves tika uzsākta arī nākošās Disnejendas celtniecība Floridas pilsētā Orlando.

The Walt Disney Company, kuru dibināja Volts Disnejs, mūsdienās ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajiem izklaides konglomerātiem.

 

ieverojamu-cilveku-izgasanas-kas-vinus-tomer-neaptureja-cela-uz-slavu4

4. Stīvs Džobs

Apple Inc. izpilddirektors un līdzdibinātājs, viena no vadošajām personībām datoru industrijā Stīvs Džobs 30 gadu vecumā bija pilnībā sagrauts un slīga depresijā pēc tam, kad tika nekaunīgi atlaists no uzņēmuma, kurā strādāja. Kopā ar domubiedriem Džobss radīja biznesa ideju vecāku garāžā un padarīja to par miljoniem vērtu kompāniju.

Apple ir leģendārs piemērs uzņēmējiem visā pasaulē, kā vienkārša kompānija piesaistīja investorus, sāka kotēt akcijas biržā, kur to vērtības pieaugums 32 gadu laikā padarīja Apple par šodien visvērtīgāko uzņēmumu pasaulē. Apple vērtība ir 620 miljardi dolāru, apmēram 20 reižu lielāka nekā visas Latvijas gada iekšzemes kopprodukts.

 

ievērojamu cilvēku izgāšanās

5. Opra Vinfrija

Amerikāņu televīzijas sarunu šovu vadītāja un veidotāja Opra Vinfrija tikai atlaista no TV ziņu vadītājas amata. Pamatojums: viņa neesot radīta televīzijai. Nu viņas vārdā nosauktais, daudzkārt apbalvotais sarunu šovs „The Oprah Show” ir kļuvis par visaugstāk vērtēto sarunu šovu vēsturē.

Opra Vinfrija ir atzīta par 20. gadsimta visbagātāko afroamerikānieti un vislabāko melnādaino filantropi ASV vēsturē. Labu laiku viņa bija pasaulē vienīgā melnādainā miljardiere. Opru uzskata pie vienu no ietekmīgākajām sievietēm pasaulē.

 

ieverojamu-cilveku-izgasanas-kas-vinus-tomer-neaptureja-cela-uz-slavu6

6. „The Beatles”

Ierakstu kompānija „Decca Recording Studios” savulaik atraidīja grupu „The Beatles”, komentējot: „Mums nepatīk, kā viņi izklausās – viņiem nav nekādas nākotnes šovbiznesā.” Vēlāk „The Beatles” kļuva par vienu no komerciāli visveiksmīgākajām un kritizētākajām grupām populārās mūzikas vēsturē. Tās inovatīvajai mūzikai bija liela ietekme uz 1960. gadu kultūras veidošanos.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: Bewelbuzz

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar