Identificēti divi “Bogdanovkas bendes”, kuri piespieda vietējo garīdznieku publiski izģērbties

Žurnālisti identificējuši divus okupantus no 15. atsevišķās motorizētās strēlnieku brigādes, kuri spīdzināja ukraiņus Bogdanovkas ciematā, Brovari rajonā.

Радіо Свобода žurnāliste Natālija Sedletska savā “Facebook” lapā ziņo, ka divi bendes formas tērpā izsmējuši vietējo garīdznieku, liekot viņam publiski izģērbties.

“Tie paši Krievijas militāristi spīdzināja sagūstīto ukraini, kurš pēc brutālas sišanas vairākas dienas tika turēts pagrabā bez ēdiena un ūdens. Mēs esam noskaidrojuši šo divu krievu identitātes,” viņa sacīja.

Pēc izmeklētāju domām, tie bija Aleksandrs “Metāls” Vasiļjevs (pa kreisi) un Aleksejs “Kamene” Bulgakovs (pa labi). Viens majors, otrs kapteinis. Abi ir no Samaras.

Ukrainas tiesībsargājošo iestāžu amatpersonas oficiāli paziņoja “Bogdanovkas bendēm” Vasiļjevam un Bulgakovam par “likumu un kara paražu pārkāpšanu”, sacīja žurnālists.

Kā zināms, pēc Bučas, Gostomelas, Irpinas un citu Ukrainas apdzīvoto vietu atbrīvošanas atklājās briesmīgas zvērības, ko tur okupācijas laikā pastrādāja Krievijas iebrucēji. Tur tika atrasti daudzi civiliedzīvotāju līķi, ne tikai nogalināti, bet arī spīdzināti. Mājas un cita infrastruktūra apkārt vienkārši iznīcināta.

Bogdanovka ir neliels ciemats Kijevas reģionā, kurā saskaņā ar jaunākajiem oficiālajiem datiem dzīvo līdz 3000 cilvēku. No tā līdz galvaspilsētas centram – ne vairāk kā 40 kilometri. Marta sākumā ciematā ienāca krievu tanki. Nedaudz mazāk nekā mēnesi Bogdanovka bija okupēta.

Šo laiku ciemata iedzīvotāji atcerēsies visu mūžu. Atgūstoties, cilvēki stāsta par šausmām, kas viņiem bija jāiztur: tuvinieku slepkavības, izvarošanas, spīdzināšanas.

Proti, divi vīrieši no Bogdanovkas jau ir snieguši liecības likumsargiem par daudziem noziegumiem. Vīrieši atcerējās savus bendes un vēlāk fotogrāfijā atpazina divus no viņiem:

  • abi dienē 15. atsevišķajā gvardes motorizētajā strēlnieku brigādē
  • Militārā vienība 90600.
  • kuras atrašanās vieta ir Samaras reģions.
  • brigādi saucas “miera uzturēšanas”, jo tās kaujinieki veica “miera uzturēšanas uzdevumus Ziemeļosetijas, Piedņestras un Abhāzijas bruņoto konfliktu zonās”.

Vietnē Youtube var atrast šīs militārās vienības reklāmas video par 2019. gadu. Tiem, kas nolemj dienēt “miera uzturēšanas brigādē”, saskaņā ar video, tiek solīts maksāt 25% no algas.

Avots; Facebook

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar