Gulbenē vīrietis cenšas uzspridzināt daudzdzīvokļu māju

Diezgan droši var teikt, ka šis nams Gulbenē šodien šeit stāv neskarts praktiski tikai laimīgas sagadīšanās dēļ. Viens no trešā stāva iedzīvotājiem svētdien, 27. decembrī, bija nolēmis šeit izraisīt pamatīgu sprādzienu.

Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ tas viņam neizdevās, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

“Sita pie durvīm, mūs visus izdzina ārā, teica, ka gāzes noplūde,” stāsta kaimiņiene Mārīte. “Mums lika aiziet prom, te ugunsdzēsēji atbrauca, ātrā palīdzība,” stāsta sieviete.

Operatīvie dienesti izsaukumu uz notikuma vietu saņēmuši svētdien ap pulksten 17.00.

Vispirms ieradušies policisti, brīdi vēlāk arī ugunsdzēsēji, kuri izlūkošanas laikā secinājuši, ka mājā patiešām notiek gāzes noplūde, tāpat trešajā stāvā izcēlies ugunsgrēks. 

VUGD Gulbenes daļas komandieris Alvis Romāns 

“Mūsu darbinieki reaģēja, devās uz to dzīvokli. Viņi pamanīja kādu vīrieti, kurš, ieraugot mūsu darbiniekus, uzreiz atgriezās degošajā dzīvoklī. Darbinieki noreaģēja ļoti operatīvi, devās iekšā telpā. Vīrietis jau bija guļus uz grīdas,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Gulbenes daļas komandieris Alvis Romāns. 

Kā stāsta komandieris, vīrietis piedūmotajās telpās jau bija zaudējis samaņu. Tādēļ ugunsdzēsējiem nācies vēl tikai pirms mirkļa bēgošo vīru iznest no ēkas, kur viņš nodots mediķu rokās.  

“Mūsu darbinieki, dodoties iekšā, arī konstatēja, ka dzīvoklī bija atvērti vaļā visi gāzes padeves degļi. Tie tika noslēgti, novēršot eksplozijas draudus,” turpina Romāns. 

Viņš skaidro, ka eksplozijas gadījumā notiktu sienu deformācija, kas varētu novest līdz sagruvumiem. Paveicies, ka, iespējams, bijis pavērts kāds logs, kas samazināja gāzes koncentrāciju dzīvoklī.

“Varu teikt, ka parasti neviena eksplozija nebeidzas bez smagākām sekām,” teic VIGD daļas komandieris.

Vīrieša bijusī dzīvesbiedre, sastapta dzīvoklī, stāsta, ka tagad vīrietis nogādāts apcietinājumā. “Viņam ar prātu kaut kas nav normāli. Sadzēries, pārlietojies, es nezinu, kas viņam bija uznācis,” bijušā drauga nodarīto mēģina izskaidrot sieviete. “Palaida gāzi un pēc tam pats aizdedzinājās, iekšā sēžot,” viņa stāsta.

No ēkas evakuēti 14 iedzīvotāji.  

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar