Grieķijā par vardarbību pret dzīvniekiem piemēros cietumsodu

suns kaķis

Grieķijas parlaments ceturtdien apstiprinājis likumprojektu, kas paredz cietumsodu piemērošanu par smagu vardarbību pret dzīvniekiem.

Līdz šim Grieķijā vardarbība pret dzīvniekiem tika sodīta tikai ar naudassodu.

Saskaņā ar jauno likumu minimālais cietumsods par “dzīvnieku indēšanu, pakāršanu, dedzināšanu vai kropļošanu” būs viens gads, bet maksimālais desmit gadi, kā arī vainīgajiem būs jāmaksā 5000 eiro līdz 15 000 eiro lielas sodanaudas.

Likumprojektu ierosināja lauksaimniecības ministrs, kurš norādīja, ka tā apstiprināšana ir spēcīgs signāls sabiedrībai.

Viņš uzsvēra, ka sabiedrība vairs nevar pieciest šādu rīcību, norādot uz diviem neseniem gadījumiem, kas šokēja Grieķiju.

Pagājušajā mēnesī 55 gadus vecs vīrietis Krētā pakāra un izkastrēja suni. Fotogrāfijas, kurā fiksēta šī vardarbība, parādījās internetā un Grieķijas medijos. Pēc plašā sabiedrības sašutuma vīrietim tika piespriesta 30 000 eiro liela sodanauda.

Dažas dienas vēlāk 54 gadus vecs profesors netālu no Atēnām sadūra un piekāva suni ar metāla stieni. Notiekošo nofilmēja kāds garāmgājējs, un vainīgais drīz stāsies tiesas priekšā.

Saskaņā ar Grieķijas policijas sniegto informāciju šogad no janvāra līdz jūnijam saņemti 2644 ziņojumi par vardarbību pret dzīvniekiem un iesniegtas 778 sūdzības.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar