Gribi būt labāks vīrietis? Paaugstini testosterona līmeni!

Gribi būt vīrietis, kuru sievietes neaizmirst? Tad tev jāuzzina dažas nozīmīgas lietas par stiprajam dzimumam ārkārtīgi svarīgo hormonu – testosteronu.

Ja runājam par atšķirībām starp vīrieti un sievieti, tad dažas no tām, nenoliedzami, sakņojas kultūrā, bet citas ir bioloģiskas.

Bioloģiskajām atšķirībām ir svarīga viena kopīga lieta: testosterons, kas vēl embrija stadijā palīdzēja veidot vīrieša peni un sēklinieku maisiņu, bet pusaudža gados brīnišķīgos matiņus uz krūtīm. Jūs droši vien kopš balss lūzuma devītajā klasē neesat daudz domājuši par testosteronu? Patiesībā par to būtu jādomā.

Kāpēc, jūs jautājat? Atbildiet sev uz šādiem jautājumiem:

• Vai izjūtat libido samazināšanos?

• Vai jums sagādā problēmas erekcijas traucējumi?

• Vai jums ir liekais svars, no kura nevarat tik vaļā?

• Vai bieži jūtaties fiziski un garīgi noguris?

• Vai jūtaties nomākts un nelaimīgs?

• Vai jūtaties neveikls un izjūtat motivācijas trūkumu?

• Vai jūs vēlētos justies vīrišķīgāks?

Testosterons nav zāles pret visām kaitēm, tomēr tas var lielā mērā novērst dažas ķibeles un labvēlīgi iespaidot jūsu vispārējo pašsajūtu un veselības stāvokli.

Kas ir testosterons?

Testosterons pieder pie androgēnu grupas hormoniem un atbild par vīrieša dzimumfunkcijas nodrošināšanu. Lielākā daļa testosterona jūsu organismā tiek saražota sēkliniekos. Sieviešu organismā arī ir testosterons, taču vīriešiem tā līmenis ir 40–60 reižu augstāks. Testosterons ir tas, kurš vīriešiem veido lielākus muskuļus un orgānus nekā sievietēm. Testosterons ir arī tas, kuram varat pateiksties par savām “vīrieša smadzenēm”, kas ir lielākas par sievietes „pelēkajām šūniņām” (tikai atcerieties, ka smadzeņu izmēram nav nekā kopīga ar intelektu!), bet kurām ir samazināts savienojums starp puslodēm. Iespējams, svarīgākais ir tas, ka testosterons sniedz vīrietim iespēju lepni nēsāt burvīgu bārdu vai ūsas. Testosterons uztur „stiprā dzimuma” vīrišķās īpašības visa mūža garumā un regulē vairākas organisma sistēmas.

Tādējādi testosterons vīrietim ir ārkārtīgi svarīgs. Testosterons ir tas, kas ļauj būt vīrietim. Ja pēdējā laikā neesat juties īpaši vīrišķīgs, iespējams, ir īstais brīdis sarīkot pašam sev testosterona „tusiņu”.

Testosterona sniegtie labumi

Ir zinātniski pierādīts, ka testosterons:

– uzlabo garīgo un fizisko enerģiju,

– paaugstina cīņas sparu,

– palielina muskuļus un vairo spēku,

– paātrina metabolismu,

– palīdz novērst Alcheimera slimību un demenci,

– palielina libido un uzlabo erekciju.

Katrs vīrietis piedzimst ar atšķirīgu testosterona līmeni, un, kļūstot vecākam, tā sekrēcija pazeminās. Kā jebkurai pārmērībai, arī testosterona (lasiet: steroīda) pārdozēšanai var būt pavisam bēdīgas sekas – sabojāta veselība. Mūsdienās vīrieša dabīgo testosterona līmeni turklāt vēl mākslīgi samazina vides, kultūras un diētas izmaiņas, un aizvien jaunākos gados.

Lūk, ko liecina nesen veikts pētījums:
„ASV zinātnieki atklājuši, ka vīriešu testosterona līmenis ir kļuvis ievērojami — par aptuveni 15 līdz 20% — zemāks nekā pirms piecpadsmit gadiem. Skandināvijas valstu pētījumi uzrāda līdzīgus rezultātus, un arī tie attiecas uz gados jaunākiem vīriešiem; piemēram, 1970. gadā dzimušam vīrietim 35 gadu vecumā bija par 20% mazāk testosterona, nekā viņa tēva paaudzes vīrietim tādā pašā vecumā.”

Kas “noēd” testosteronu vīrieša organismā?

Turpinājumā ir uzskaitīti daži faktori, kas izraisa šā hormona līmeņa pazemināšanos.

Stress. Mūžīgā steiga un stress paaugstina kortizola līmeni, bet pazemina testosterona līmeni organismā

Miega trūkums. Testosterona līmenis paaugstinās miegā, īpaši REM miega fāzē. Mūsdienu straujā laikmeta vīriešiem bieži nav laika gulēšanai, un tas pazemina viņu testosterona līmeni.

Sojas produkti uzturā. Soja ir veselīga, vai ne? Nekā tamlīdzīga! Soja paaugstina estrogēna un pazemina testosterona līmeni. Tā samazina arī spermatozoīdu skaitu.

Maztauku diēta. Jau sen maztauku diētai ir atmaskota, atzīstot, ka tā nodara vairāk kaitējuma nekā laba. Turklāt ir pierādīts, ka tā pazemina arī testosterona līmeni.

Smēķēšana. Nikotīns un kotinīns cigaretēs kavē un samazina testosterona ražošanu.

Taču jūs varat paaugstināt savu testosterona līmeni!

Veiciet trīs uzdevumus no turpmāk minētā saraksta, kas palīdzēs jums paaugstināt testosterona līmeni organismā. Būtu, protams, lieliski, ja jūs spētu paveikt vairāk nekā trīs, taču šis nebūs vienreizējs pasākums. Ieteicams ievērot šos nosacījumus 30 dienas un ilgāk.

1. Šonakt guliet vismaz 8 stundas.

2. Šodien pilnīgi atturieties no smēķēšanas. (Ja jūs nesmēķējat, tad neuzskatiet šo par vienu no trim uzdevumiem.)

3. Neēdiet neko, kā sastāvā ir soja. (Jums nāksies lasīt produktu etiķetes. Jūs būsiet satriekts, uzzinot, cik daudzi produkti mūsdienās satur soju.)

4. Meditējiet vismaz 10 minūtes. Tas palīdzēs mazināt stresu.

5. Veiciet fiziskus vingrinājumus. Svaru celšana, jauktie vingrinājumi,  piemēram, pietupieni, stieņa cilāšana un vēdera prese,  vairāk palielinās testosterona līmeni, nekā audzēs bicepsus. Ja jūs vēlaties maksimizēt testosteronu savā organismā, ļoti ieteicams izpildīt smago pacelšanas 5×5 programmu.

6. Lietojiet uzturā ēdienu, kas satur veselīgos taukus. Palielinoties apēsto tauku daudzumam, palielinās arī jūsu testosterona līmenis. Jūsu mērķis ir saņemt vismaz 30 % kaloriju no taukiem, vienmērīgi uzņemot tos dienas garumā. Mononepiesātinātie tauki, ko satur rieksti, olīvas, olīveļļa, sēklas un avokado augļi, ir īpaši labvēlīgi jūsu testosterona līmenim (un, protams, veselībai). Nebaidieties arī no piesātinātajiem taukiem. Par to ietekmi uz holesterīna līmeni un iespējamo sirds slimību rašanos ir sarunāts daudz blēņu.

7. Lietojiet uzturā dzīvnieku izcelsmes proteīnu. Ir pierādīts, ka veģetārā diēta mazina testosterona līmeni. Tāpēc apēdiet steiku, kas tik kārdinoši smaržo un rosina jūsu apetīti (tā varētu būt uzdevumu vienkāršākā daļa!). Tomēr nevajag pārspīlēt: diēta ar ogļhidrātu un proteīnu proporciju 2:1 ir ideāla testosterona ražošanai.

8. Ēdiet krustziežu dārzeņus. Brokoļi, ziedkāposti, redīsi, rāceņi, kāposti un Briseles kāposti satur dindolilmetānu, kas palīdz līdzsvarot estrogēna un testosterona līmeni un palielina organismā brīvi cirkulējošo testosteronu.

9. Nodarbojieties ar „rīta seksu”  (protams, neriskējot dabūt pļauku no partneres!). Jau erekcija vien palielina testosterona līmeni. Pamostoties jūsu organismā ir testosterona pieplūdums, sekss tā līmeni palielinās vēl vairāk.

Avots: The Art of Manliness

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Artūrs
Artūrs

Kur var viņu iegādāties?