Nekaunīgi aplaupīts Londonas juvelierveikalu kvartāls

Skotlendjards izmeklē vērienīgu laupīšanu Londonas juvelieru kvartālā “Hatton Garden”: garnadži iekļuvuši depozitārijā un no aptuveni 70 seifiem nolaupījuši juvelierizstrādājumus un dārgus pulksteņus.

Neoficiāla informācija vēsta, ka zaudējumi lēšami apmēram 200 miljonu britu mārciņu jeb 275 milj. eiro apmērā.

Laupīšana pastrādāta Lieldienu brīvdienās, bet juvelierizstrādājumu pazušana atklāta tikai otrdien no rīta.

Oficiāli zaudējumu apmērs vēl netiek nosaukts, policija paziņojusi, ka viss tiekot „lēni un rūpīgi pārbaudīts”, cieši sadarbojoties ar “Hatton Garden” glabātuves pārstāvjiem.

Bijušais britu kriminālmeklēšanas pārvaldes vadītājs Rojs Rems raidsabiedrībai BBC izteicies, ka viņš nebrīnītos, ja no glabātuves būtu nozagti dārgumi 200 miljonu mārciņu vērtībā, tostarp pieļaujot, ka patiesais zaudējumu apmērs nemaz netiks publiskots.

Laupītāji izmantojuši smago tehniku, lai iekļūtu glabātuvē, kuru pārsvarā izmanto apkārt esošie juvelierizstrādājumu veikali. “Tajā ir kaut kāda vecmodīga drosme,” piebildis Rems.

hattongarden2

Normans Bīns, kurš “Hatton Garden” seifā glabājis briljanta gredzenu un rokassprādzes, atklājis – viņam teikts, ka laupītāji glabātuvē nokļuvuši caur lifta šahtu, izlauzuši caurumu sienā un tā nokļuvuši pie seifiem.

“Viņi tur varēja būt visu brīvdienu laiku, kas to lai zina. Tas ir apkaunojoši, un vairāk atgādina kādas filmas sižetu”, – sašutumu paudis Bīns.

hattongarden3

Juvelieris Maikls Millers pastāstījis, ka viņam ir kļuvis slikti, iedomājoties vien, ka varētu zaudēt neapdrošinātos juvelierizstrādājumus un pulksteni 50 tūkstošu mārciņu vērtībā.

hattongarden4

“Ņemot vērā to, ka laupītāji netraucēti varēja darboties visas četras Lieldienu brīvdienas, iespējams, ka viņi ir iztukšojuši visus seifus”, – brīdina “Hatton Garden” juvelierizstrādājumu eksperts Lūiss Malka.

“Hatton Garden” ir aptuveni 55 juvelierizstrādājumu veikali.

Šis noziegums Londonā nav pirmā laupīšana, kas atgādina filmas sižetu. Puaro.lv jau rakstīja par 2013.gada jūlijā notikušo nekaunīgo laupīšanu Kannās, kad Carlton juvelierizstrādājumu izstādē laupītājs viens pats iznesa no viesnīcas dārglietas 136 miljonu dolāru vērtībā.

 

Populārākie rakstiLasītāju viedokļi

avatar