Ekranizēs Markesa romānu “Simts vientulības gadu”

100 vientulības gadu

Trešdien filmu un televīzijas seriālu straumēšanas un producēšanas kompānija “Netflix” paziņojusi, ka ieguvusi tiesības ekranizēt Kolumbijas rakstnieka un Nobela prēmijas literatūrā laureāta Gabriela Garsijas Markesa romānu “Simts vientulības gadu”, ziņo Variety.

Šī būs pirmā reize, kad pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem izdotais romāns būs redzams uz ekrāniem. Gadu gaitā Markess saņēmis daudzus piedāvājumus darbu ekranizēt, taču, kā stāsta Markesa dēls Rodrigo Garsija, rakstnieks baidījies, ka romāns neiekļausies vienas vai divu filmu formātā. Tāpat Markess uzstājis, ka ekranizācijai jābūt oriģinālvalodā – spāņu.

Taču daudzsēriju formāts, kādu piedāvā “Netfilx”, apmierinājis rakstnieka ģimeni, savukārt seriāla “Narcos” un nesenie filmas “Roma” panākumi apliecinājuši, ka “Netflix” spēj radīt konkurētspējīgu saturu spāņu valodā. “Viss, kas sākumā šķita kā problēma, vairs tāda nav,” atzinis Markesa dēls, komentējot ģimenes lēmumu beidzot pārdot ekranizācijas tiesības.

“Simts vientulības gadu” seko Buendiju ģimenes gaitām septiņu paaudžu garumā. Ģimenes galva Hosē Arkādio Buendija kopā ar saviem sekotājiem dodas uz vientuļu vietu tālu no civilizācijas un nodibina pilsētu Makondo (ko simboliski var uztvert kā pilsētu Kolumbijā). Kaut arī Makondo ir tālu prom, tomēr pasaules notikumi atstāj savu ietekmi uz dzīvi Makondo un pilsētas iemītniekiem. Kopš izdošanas pārdots vairāk nekā  50 miljoni romāna kopiju un tas tulkots 46 valodās.

Šobrīd nav zināms seriāla scenārists un aktieru sastāvs, taču “Netflix” uzsver, ka strādās ar labākajiem Latīņamerikas kino profesionāļiem, savukārt filmēšana notiks Kolumbijā.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar