Domas par pašnāvības veikšanu krīzes tālrunim “Skalbes” februārī atklājuši 106 cilvēki, 37 bija reāls plāns

pašnāvība

Februārī 106 cilvēki, kuri zvanījuši uz krīzes un konsultāciju centra “Skalbes” bezmaksas diennakts atbalsta tālruni, atklājuši, ka domā par pašnāvību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja centra pārstāve Astra Ozola.

“No tiem 37 cilvēkiem ir bijis reāls pašnāvības veikšanas plāns. Tie ir nopietni gadījumi, kas prasa garas sarunas. Bieži cilvēki ir piezvanījuši, lai veiktu pēdējo zvanu, jo viņi ir nolēmuši to izdarīt,” stāstīja Ozola.

Pie pašnāvības domām cilvēkus lielākoties noved ikdienas notikumi, kas iedzen krīzē. “Šis ir laiks, kad krīzes notiek katrā ģimenē,” atzina centra pārstāve.

“Ļoti bieži cilvēka pēdējā vēlme aiziet no dzīves ir saistīta ar to, ka apkārt nav cilvēku, ar kuru viņi spētu izrunāt šīs problēmas.

Bieži tās ir problēmas, kuras nav bijušas tik būtiskas, lai pieņemtu tādu lēmumu, bet, ilgstoši atrodoties tādā situācijā, kad nejūt atbalstu un nav cilvēku, ar ko parunāt, viņi nonāk pie mēģinājuma šādi risināt situāciju,” stāstīja Ozola.

Kopš februāra sākuma, kad krīžu un konsultāciju centrā “Skalbes” bezmaksas diennakts atbalsta tālrunis 67 222 922 sāka darboties ar papildu jaudu, zvanu skaits uz to ir dubultojies.

Februārī ir saņemti 1196 zvani, no kuriem 896 ir bijuši tieši krīzes konsultācijas. Salīdzinot ar janvāri, pieaugums ir par 44 %. Savukārt, ja salīdzina ar datiem par pagājušo gadu vidēji, pieaugums bijis vairāk nekā uz pusi, skaidroja Ozola.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar