Dodamies atvaļinājumā: desmit pasaulē gleznainākās salas

plānot atvaļinājumu

Lai arī mūsu zemītē vasara ir ieradusies krietni agrāk nekā parasti, atvaļinājumu vērts izbaudīt kaut kur prom no ierastās vides. Laiks izvēlēties, kurp doties atpūsties. Varbūt apmeklēt kādu no šīm pasakainajām salām?

Nav svarīgi, vai meklējat idilliskas, palmām klātas tropu saliņas vai arhipelāgus, kas piedāvā neaizmirstamu ceļošanas pieredzi kulturālā kontekstā – šajā sarakstā atradīsiet savai gaumei atbilstošu paradīzes nostūri zemes virsū.

 

1. Embergriskeja (Ambergris Caye), Beliza

sakam-planot-atvalinajumu

Pirmajā vietā sarakstā – gleznainā  Embergriskeja, kas atrodas uz ziemeļiem no Belizas. To ieskauj 306 km korāļu rifu – visgarākā koraļļu virtene Rietumu puslodē.

Šī sala ir īsta nirēju paradīze. Tās ievērojamākā vieta  – tā dēvētais Lielais gaišzilais akacis, ideāli apaļas formas kaļķiežu piltuvveida iedobe apmēram 92 m diametrā un 122 m dziļumā, kurā mīt gan haizivis, gan āmurzivis, gan citas eksotiskas būtnes. Taču, ja jūs nefanojat par zemūdens pasauli un niršanu, varēsit doties ekskursijā uz seno maiju celtņu drupām vai pastaigāties pa tropiskajiem mežiem.

2. Sentdžona (St. John), ASV, Virdžīnu salas

sakam-planot-atvalinajumu1

Otrajā vietā – Sentdžona Karību jūrā, viena no ASV Virdžīnu salām. Galvenā šīs salas „rozīnīte” – ekotūrisms. Šeit jūs varēsit jūsmot par civilizācijas neskarto dabu nacionālajā dabas parkā, doties pārgājienos, laiskoties sniegbaltajās pludmales smiltiņās, peldēties, nodarboties ar zemūdens fotografēšanu un visādi citādi atpūsties no pilsētas dunas.

 

3. Bora Bora, Franču Polinēzija

sakam-planot-atvalinajumu02

Trešajā vietā pasakaināko pasaules salu topā brīnišķīgā Bora Bora sala franču Polinēzijā Klusajā okeānā. Šajā salā paveras plašas iespējas aktīvai atpūtai: var piedalīties safari, peldēties, sauļoties pludmalē, piedalīties adrenalīnu asinīs iemetošā haizivju barošanā  un pat kāpt klintīs.

4. Sanhuanas arhipelāgs, Vašingtonas štats, ASV

sakam-planot-atvalinajumu03

Ceturtā – Sanhuanas arhipelāgs, Vašingtonas štatā. Šeit tūristiem tiek piedāvātas gleznainas pludmales un nacionālais dabas parks, kur varēsiet nodoties vaļu vērošanai. Sanhuanas salā atrodas arī viena no lielākajām Amerikas lavandas audzētavām – Pelindaba Lavender Farm. Salā ir daudz veikalu, restorānu un unikālu izklaides vietu.

 

5. Santorini, Grieķija

sakam-planot-atvalinajumu04

Piekto vietu brīnišķīgāko salu topā pārliecinoši ieņem Santorini sala Grieķijā, Egejas jūrā. Ja esat nolēmuši plānot atvaļinājumu, ņemiet vērā, ka īpašas ievērības cienīgas ir salas pludmales: tās ir īpašas ar melnajām, vulkāniskajām smiltīm un dzidro ūdeni. Turpat pie pludmales tūristus gaida kompleksi ar viesnīcām, kafejnīcām, bāriem un restorāniem.

6. Dāmu sala (Isla Mujeres), Meksika

sakam-planot-atvalinajumu05

Nelielā Dāmu sala (Isla Mujeres) Meksikā ierindojas saraksta sestajā vietā. Tā var lepoties ar lieliskajām pludmalēm un senās maiju civilizācijas pieminekļiem. Pie salas krastiem varēsiet nirt un zem ūdens vērot eksotiskās zivis, sērfot, vizināties ar laivu, bet kad no tā visa būsiet paguruši, jūs gaidīs atpūta kādā no izslavētajām smilšainajām pludmalēm. Dienā uz salas varēsiet sauļoties, nobaudīt vietējās virtuves gardumus no jūras veltēm, bet vakarā laisties dancī enerģiskas Latīņamerikas mūzikas ritmos.

 

7. Murea (Mo’orea), Franču Polinēzija

plānot atvaļinājumu

Mureas sala ir viena no jau pieminētā Franču Polinēzijas arhipelāga salām, un tā ieņem šī topa septīto vietu.  Atols atrodas 17 km uz ziemeļrietumiem no Taiti. Murea salu ieskauj vislielākā koraļļu rifu sistēma pasaulē (kopā aptuveni 3000 rifu). Sala ir īsta draiveru paradīze, kur pēc sirds patikas var nodoties zemūdens pasaules eksotisko dzīvo radību vērošanai. Tiesa gan, to pašu var darīt arī atrodoties uz sauszemes vai vizinoties ar laivu.

 

8. Ko Tao, Taizeme

sakam-planot-atvalinajumu07

Taizemes sala Ко Тао (topa astotajā vietā) savu nosaukumu guvusi, pateicoties tur mītošajiem jūras bruņurupučiem (Bruņrupuču sala). Ko Tao tūristiem piedāvā sniegbaltas pludmales smiltis, kurās varēsit gozēties spožajā saulītē, jo saulainas šeit mēdz būt 300 dienas gadā. Plānot atvaļinājumu zinot, ka galamērķī nenoliedzami spīdēs saulīte, ir patīkami, vai ne?

 

9. Lieldienu sala, Čīle

sakam-planot-atvalinajumu08

Nokļūt slavenajā Lieldienu salā Čīlē nemaz nav tik vienkārši: šī ir viena no tālākajām apdzīvotajām salām pasaulē. Tomēr ir vērts papūlēties, jo jūs paši savām acīm varēsiet apskatīt noslēpumainās vulkānisko pelnu akmens statujas. Kad būsiet aptaustījuši senatnes noslēpumu, varēsiet mierīgu sirdi atpūsties diezgan vientulīgajā pludmalē.  Šim paradīzes stūrītim gleznaināko pasaules salu sarakstā ir devītā vieta.

 

10. Nosibe, Madagaskara

sakam-planot-atvalinajumu09

Skaistāko salu topa desmitnieku noslēdz Nosibe Madagaskaras ziemeļu piekrastē. Šī sala ir viena no populārākajiem tūristu ceļojumu galamērķiem. Nosibē vērts apskatīt vulkāniskos ezerus, spocīgos koraļļu rifus un citas tikpat interesantas lietas. Īpaša un interesanta ir arī salas fauna: melnie lemūri, hameleoni, kā arī sīkie brukēzi (chameleons bruise) – vismazākie hameleoni pasaulē. Vienā vārdā sakot, pirmatnējās dabas cienītājiem šī ir īstā vieta, kur plānot atvaļinājumu un pavadīt brīvdienas. Toties mūzikas mīļotājiem turp ieteicams braukt jau maijā, kad uz salas notiek slavenais festivāls  Donia Music Festival.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: tripadvisor.com

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Oga
Oga

Es ļoti-ļoti-ļoti sapņoju kādreiz izpētīt Bora-Bora salu. Man šķiet, ka Bounty reklāmas stila atvaļinājumam – kad tikai tu, eksotiska daba, okeāns un baltas smiltis apkārt ir sajūtas, ko katram cilvēkam kaut reizi dzīvē ir jāpārdzīvo. Kā ir pārējiem? Vai piesaista eksotika? Jeb tomēr kaut ko tuvāku un ierastu? No Eiropas salām aprakstīta tikai Santorini? Par to Grieķijas salu ir daudz dzirdēts, taču atsauksmes lielākoties nav tik pozitīvas :) Vasarā, kad ir sezona, Santorini ir pārpludināta ar tūristiem, visur ir pārāk daudz cilvēku, komforts un mērens salas dzīves temps nav par šo vietu + kodīgas cenas. Šogad atpūtai mēs apsveram kādu… lasīt vēl »

Sandra
Sandra

Madagaskara is mans sapņu ceļojums ()